Prilydoma stogo danga. Ką privalote žinoti?

prilydoma stogo danga Jei ieškote patikimos, ilgaamžės ir estetiškai patrauklios stogo dangos, turbūt jau esate girdėję apie prilydomą stogo dangą, turinčią tam tikrą bituminės masės sluoksnį, kurį šiek tiek pakaitinus (paprastai šiam darbui naudojamas dujų degiklis), danga yra prilydoma prie iš anksto paruošto pagrindo ir nereikalauja jokių papildomų klijuojančių medžiagų.

Prilydoma stogo danga skirstoma į kelias grupes, įvertinus jos dengiamosios masės sudėtį – pirkėjams siūlomos oksiduoto bitumo stogo dangos (bituminė prilydoma stogo danga) ir polimerinėmis medžiagomis modifikuoto bitumo dangos. Atsižvelgiant į viršutinio paviršiaus apsaugą, jos gali būti skirstomos į apatinio sluoksnio dangas, pritaikytas apatiniams hidroizoliaciniams sluoksniams, arba viršutinio sluoksnio dangas, pritaikytas viršutiniams apsauginiams dangos sluoksniams. Vienas didžiausių prilydomos stogo dangos privalumų yra jos ilgaamžiškumas ir estetinis patrauklumas. Be to, ši danga atspindi šilumą (apsaugo stogą nuo perkaitimo), yra atspari šalčiui ir pasižymi aukštomis priešgaisrinėmis savybėmis.

Daugelis naujakurių, kurdami savo svajonių namus, ypatingą dėmesį skiria statinio interjerui, todėl apdailos darbai vertinami itin atsakingai. Tai reiškia, kad statinio išorė yra pamirštama arba paliekama statybininkų ir projektuotojų valiai. Specialistai primena, kad norintys mėgautis jaukiais, šiltais, funkcionaliais ir ilgaamžiais namais, privalo pasidomėti ir eksterjero darbais. Vienas svarbiausių sudedamųjų gyvenamo namo elementų yra jo stogas – tik aukštos kokybės danga leis mėgautis komfortu. Nors apdailos darbai statinio viduje užtikrina pageidaujamą jaukumą, nepamirškite, kad svečiai jūsų namus vertins, žvelgdami į statinio išorę. Ieškodami visus jūsų lūkesčius atitinkančios stogo dangos, išlikite objektyvūs – įvertinkite ne tik konkretaus projekto kainą, bet ir išorinius aplinkos faktorius, namo lokacijos vietą, statinio dydį ir stogo formą.

Jei nusprendėte, kad prilydoma stogo danga atitinka visus jūsų ir jūsų šeimos lūkesčius, prieš imdamiesi darbų pasitarkite su šios srities specialistais. Jei jūsų namo stogas yra plokščias, nepamirškite, kad jo konstrukcijai bus keliami papildomi reikalavimai, t. y. plokščiasis stogas privalo atlikti tiesiogines savo funkcijas, įvertinus nuo oro sąlygų priklausančias temperatūras. Plokščiasis stogas turi būti suprojektuotas taip, kad vandens nuvedimo sistema nekenktų statinio konstrukcijai ir aplinkai, pvz., šalia esantiems namams, šaligatviams ar želdiniams. Būtina skirti ypatingą dėmesį plokščiųjų stogų, turinčių iki 5 proc. nuolydį, konstrukcijai ir sumažinti stovinčio vandens pratekėjimo riziką. Iš tiesų stogo nuolydis turėtų būti įrengtas taip, kad po lietaus vanduo nesilaikytų ilgiau kaip 4 valandas.

Siekiant aukščiausio rezultato, būtina pasirūpinti ir tinkamu hidroizoliacijos įrengimu. Hidroizoliacijos danga privalo užtikrinti ilgalaikę apsaugą namo eksploatacijos metu. Renovuojamo arba naujo stogo hidroizoliacija įrengiama naudojant du tarpusavyje suklijuotus polimerinės bituminės dangos sluoksnius. Nepamirškite, kad viršutinio sluoksnio danga turėtų būti pabarstyta skalūnu, t. y. stambiagrūdžiais mineraliniais barstalais. Jei ketinate imtis kapitalinio stogo dangos remonto darbų ir nuimti seną hidroizoliacinį sluoksnį, atlikite tuos pačius veiksmus, kaip ir įrengdami naują stogą, t. y. įrenkite hidroizoliaciją iš dviejų dangos sluoksnių. Nepamirškite objektyviai įvertinti stogo nuolydžio. Jei šis yra gana didelis, stogo dangą klokite tiesiai ant šilumos izoliacijos arba medinio pagrindo. Jei nuolydis yra mažas, siūlome abiems hidroizoliacijos sluoksniams rinktis polimerines-bitumines dangas su poliesterinio pluošto pagrindu.

Siekiantiems sklandaus darbo ir greito rezultato, rekomenduojame bendradarbiauti su patikima ir atsakinga įmone. Tik ilgametę darbo patirtį turintys specialistai, įvertinę techninius statinio parametrus ir konkrečios šeimos lūkesčius, pasiūlys geriausią sprendimą stogo padengimui. Be to, bendradarbiaudami su kvalifikuotų darbininkų komandą, galėsite būti visiškai tikri, kad stogo dengimo darbai bus atlikti greitai ir kokybiškai, o jūs galėsite džiaugtis jaukiais ir patikimais namais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *