Papildomas jaukumas namams: LED lemputės

Nors ir lemputės laikomos Kalėdinio laikotarpio dekoracija, tačiau norint namams suteikti jaukumo ir šiltos emocijos – LED lemputės gali padėti. Žinoma, lemputes galima naudoti ne tik namų viduje, bet ir lauko terasose ar balkonuose, o tai suteiks papildomo apšvietimo ir romantikos atėjus vakarui.

LED lempučių paskirtis ir girliandos ilgis

Pirmiausiai, turite nuspręsti, kad bus naudojamos lempučių girlianda – interjerui ar eksterjerui. Tai yra labai svarbus aspektas, nes lemputės, kurios yra skirtos naudoti viduje, nebus tinkamos naudoti lauke. LED lauko girliandos išsiskiria tuo, jog šiek tiek storesnį laidą ir atsparumą esant žemai minusinei temperatūrai (ar kitai orų kaitai).  Žinoma, lauko girliandas galima naudoti ir namų viduje – nieko joms nuo to blogo nenutiks.
Lauko girliandoms yra taikoma žymiai daugiau reikalavimų nei vidaus: jos turi būti atsparios drėgmei, šalčiui ir saulės spinduliams. Be to, atkreipkite dėmesį į tai, kad ant lauko girliandų pakuotės turi būti nurodyta ne mažesnė nei IP44 žyma! Na, o renkantis lempučių girliandos ilgį (nesvarbu, vidaus ar lauko), geriausia orientuotis pagal tai, koks yra erdvės plotas. Rekomenduojama, kad lempučių girlianda būtų bent dvigubai ilgesnė nei pats kambario, terasos ar balkono plotas.

Laidų spalva, izoliacija ir ilgiklis

Lempučių laidų spalva neturėtų labai kristi į akis, o labiau susilieti su aplinka. Dažniausiai, lempučių laidų spalva būna juodos, baltos arba žalios spalvos. Jeigu puošiate tokią erdvę, kurioje yra daug medžių ar krūmų, tuomet geriausia rinktis juodo laido lemputes. Jeigu lemputes norite kabinti šviesiame kambaryje, tuomet rekomenduojama rinktis balto (permatomo) laido lemputes. Tiesa, svarbu pasirinkti ir pačių lempučių šviesos spalvą: jeigu jūsų aplinkoje trūksta vakarietiškos nuotaikos, rinkitės šiltos spalvos lemputes, o jeigu norisi bent šiek tiek griežtumo – šaltos spalvos lemputes.

Atkreipkite dėmesį ir į lempučių izoliaciją: geriausia rinktis tokią girliandą, kuri turi dvigubus izoliuotus laidus. Apie tai jus informuos dviejų kvadratų simbolis.

Jeigu jums kils mintis, jog norite sujungti kelis lempučių rinkinius į vieną, tuomet rinkitės tokią lempučių rūšį, kuri turės papildomus lizdus. Šie papildomi lizdai padės išvengti laidų raizgalynės ir naudoti prailgintuvą, kurį dažniausiai labai sunku paslėpti. Tiesa, parduotuvėse yra specialių šakotuvų, kurie leidžia lengvai sujungti skirtingas LED lempučių girliandų rūšis!

Lempučių alternatyva

Šiai dienai, vis labiau populiarėja išmanioji LED juostelė. Tai yra išmanus būdas, kurio dėka galima papuošti namus. Spalvingą LED juostelę galima tiek paslėpti, tiek pakabinti aiškiai matomoje vietoje – viskas priklauso nuo to, kokią nuotaiką norite sukurti. Svarbu paminėti tai, kad išmaniosios LED juostelės turi didžiulį skaičių įvairiausių spalvų, o visas jas galėsite keisti atsisiuntę specialią telefoninę programėlę!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *