Saulės jėgainės yra puiki inžinerijos dalis, bet dauguma žmonių, kurie nėra su jomis susidūrę, nežino kaip jos tiksliai veikia.
Kas yra saulės jėgainės?
Saulės elektrinė yra bet kokio tipo įrenginiai, kurie geba priimti saulės šviesą tiesiogiai arba netiesiogiai ir ją paversti elektros energija. Kadangi jų yra įvairių tipų, todėl nenuostabu, kad kai kurie žmonės jas naudoja skirtingiems dalykams.
Informacija apie fotovoltines elektrines
Fotovoltinės jėgainės naudoja didelius fotovoltinius elementus, kurie paverčia gaunamą saulės šviesą į tinkamą elektros energiją. Labai populiaru jas montuoti ant savo namų stogo, kad nereikėtų naudoti vietos savo žemės sklype. Reikėtų nepamiršti, kad plokščių formos gali būti skirtingų formų.
- Kristalinės saulės baterijos – vien jau pavadinimas mums parodo, kad jos yra gaminamos iš kristalinio silicio. Dažniausiai monokristalinės versijos yra kur kas efektyvesnis, net apie dvidešimt procentų, bet žinoma jos ir brangesnės negu kitos jų alternatyvos.
- Plonos plėvelės saulės baterijos – šio tipo plokštės yra gaminamos iš daugybės plėvelių, kurios sugeba sugerti šviesą iš įvairių elektromagnetinių bangų spektro. Dažniausiai jos yra gaminamos iš amorfininio silicio, kadmio telūrido, vario indžio diselindo. Tokio tipo plokštes dažnai naudoja ant esamų paviršių arba integruoja į statybines medžiagas, tokias kaip stogo čerpės.
Su tokio tipo saulės energijos plokštėmis yra gaminama elektros energiją, kurią vėliau galima teikti tiesiogiai į tinklą arba tiesiog kaupti baterijose. Elektrinės kurios naudoja šio tipo plokštes, turi ne vieną skirtingą komponentą:
- Saulės baterijos geba paversti saulės šviesą į elektros energiją. Jos sugeba sugeneruoti nuolatinę srovę, kurios įtampa gali siekti iki 1500 voltų.
- Dauguma saulės baterijų turi stebėjimo sistemas, su kuriomis galima jas kontroliuoti ir valdyti.
- Dažnas atvejis, kad jos dažnai yra prijungiamos prie kokio nors išorinio elektros tinklo.
Kaip fotovoltinės saulės jėgainės veikia?
Jeigu susidomėjote saulės jėgainėmis, tuomet turėtumėte žinoti, kad dauguma saulės elektrinių plokščių yra gaminamos iš puslaidininkinių medžiagų. Kuomet saulės šviesos fotonai patenka į puslaidininkinę medžiagą, tuomet susidaro laisvieji elektronai, kurie sugeba sukurti nuolatinę elektros srovę.