Namų statybų planavimas

Statyti namą paprasta tik vienu atveju, kai turite daug pinigų ir visus darbus galite patikėti statybos bendrovei kuri jums pastatys svajonių būstą iki suratos datos. Tai gali sau leisti ne kiekvienas, kur kas dažniau tenka savo rankomis atlikti įvairiausius statybos darbus kol sukuriame trokštamus namus. Plnuojnt statybas reikia ne tik techninių įgūdžių bet ir planavimo bei strateginio mastymo. Kaip ir visuose darbuose, statybos turi procesų pradžią ir pabaigą, tarp darbų jas derinti yra ypatingai svarbu. Neužtenka turėti planą A, statybose privaloma turėti ir planą B, ir netgi daugiau variantų.

Statybų eigos ypatumai

Planuojant namo statybas reikia labai aiškiai nusibrėžti gaires ir įvertinti savo poreikius bei galimybes kiek lėšų skirsite projektui. Iki smulkiausių detalių plano nereikia daryti, tačiau svarbiausius momentus ir priimtinas kainos bei laiko variacijas reikia. Norint tai padaryti, reikia surinkti informaciją kiek kainuoja meistrų, statybos įmonių paslaugos, kokie yra staybinių medžiagų kainų skirtumai, kokiose vietose galima pakeisti tehcninius sprendimus tam kad galėtumėte sutaupyti. Paprastai tai padarysite užrašų knygelėje, jei norite aiškesnio supratimo ir gilesnio planavimo, planuokite namo statybų samatą kompiuteryje lentelėje. Daug dalykų jums nepavyks suplanuoti iki menkiausių smulkmenų, taip yra todėl kad statybų eigoje pasikeis jūsų požiūris, procesas gali užtrukti ilgiau nei planavote na ir paslaugų bei medžiagų kainos jau bus kitokios nei tos kurias matote šiandien.

Medžiagos ir darbai

Norint pastatyti namą greitai ir kokybiškai reikia subuti gerą statybininkų komandą, savo srities profesionalus. Namui reikia ne tik gerų gamintojų šildymo, vėdinimo, rekuperavimo įrenginių bet ir montavimo. Visgi laikas kainuoja brangiausiai, statybos klaidas taisyti sunku ir nuostolinga, todėl atidžiai rinkitės meistrus kurie atliks vienus ar kitus darbus. Dar vienas dalkas dėl ko kenčia statybų eiga ir padidėja galutinė namo kainą, tai dėl pačių namo savininkų kaltės. Kiekvienas pakeitimas gali pekeiti visą eilę kitų susijusių sprendimų tad savo norus reikia apgalvoti iš anksto, nes darbus gli perdaryti iš naujo, o tam reikia naujų medžigų, o jau įsigytas teks išmesti arba parduoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *