Metalo pjovimas lazeriu: specialistų atsakymai į dažniausiai kylančius klausimus

Metalo pjovimas lazeriu yra labai naudingas būdas pjaustyti medžiagas gamybos tikslais. Lazeriniai pjaustytuvai gali ne tik atlikti labai tikslius ir tikslius pjūvius, bet ir labai universalūs, nes gali pjauti įvairias medžiagas. Sudarėme pagrindinių gamintojų klausimų apie lazerinius pjaustytuvus sąrašą, kad paaiškintume, kaip jie veikia ir ką gamintojams gali pasiūlyti.

1. Kaip veiki metalo pjovimas lazeriu?

Pjovimas lazeriu yra unikali technologija. Ji apima didelio galingumo didelio fokusavimo lazerį. Mašina praleidžia lazerio spindulį per medžiagą, pradurdama skylę. Kai medžiagoje yra skylė, lazeris perpjauna, o pjūvis lieka švarus ir lygus.

Lazeriniai metalo pjaustytuvai kartais naudoja impulsinį lazerio spindulį, kai pjūvis perduodamas lazerio impulsais. Kitais atvejais lazeriniai pjaustytuvai naudoja nepertraukiamą bangą, kai spindulys yra nukreiptas į medžiagą, kol bus pristatytas pjūvis. Abiem atvejais lazeriniai pjaustytuvai naudoja didelio galingumo lazerius, kad pradurtų ypač kietas medžiagas ir sukurtų tikslius pjūvius.

2. Kokias medžiagas galima pjauti lazeriu?

Lazeriniai pjaustytuvai gali pjauti įvairias medžiagas. Tai įvairaus tipo metalo pjovimas lazeriu. Į šią grupę patenka: nerūdijantis plienas, plienas, aliuminis, nikelis, žalvari, varis. Nepriklausomai nuo metalo tipo, rūšies, bus išpjautos tikslios, idealios detalės.

3. Kurioms pramonės šakoms gali būti naudingi lazeriniai pjaustytuvai?

Gamybos pramonei akivaizdžiai naudingi lazeriniai pjaustytuvai gamybai, jie gali būti pritaikomi labai plačiai. Praktika rodo, kad tikslūs, galingi ir greiti pjūviai leidžia gamintojams naudoti lazerinius pjaustytuvus gaminant dalis įvairioms pramonės šakoms, įskaitant:

  • Automobiliai;
  • Oro transportas;
  • Puslaidininkiai;
  • Elektronikos gaminių detalės;
  • Medicinos įranga;

Žinoma, šiuo sąrašu lazerio galimybės neapsiriboja!

4. Ar metalo pjovimas lazeriu yra geresnis už kitus pjovimo procesus?

Šiuolaikiniai, itin tikslūs lazeriniai pjaustytuvai turi daug privalumų, palyginti su kitais metalo pjovimo procesais. Jie naudoja žymiai mažiau energijos nei kitos pjovimo sistemos. Jie taip pat atlieka daug tikslesnius ir tikslesnius pjūvius nei kiti pjovimo mechanizmai. Galiausiai, lazeriniai pjaustytuvai yra ypač saugūs. Lazeris uždarytas sandarioje šviesos dėžėje, todėl procesas operatoriui yra daug saugesnis nei laisvai veikiantis peilis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *