Sodo priežiūra: keli svarbūs patarimai Jūsų sodui

Specialistai dalinasi keliais esminiais patarimais, kad sodo priežiūra būtų nepriekaištinga, sodas neperaugtų ar neapsėstų kenkėjų.

Laistykite savo sodą

Sodo laistymas gali atrodyti kaip sveiko proto patarimas sodo priežiūrai, tačiau tai yra vienas iš lengviausiai pamirštų dalykų.

Daugelis jūsų sodo augalų neturės gilių šaknų, todėl negali pasiekti vandens giliai po žeme. Jie pasikliauja lietaus vandeniu ir jūsų vandeniu, ypač vazoniniais augalais.

Verta pradėti kasdien laistyti augalus. Stenkitės vengti vidurdienio, kai saulė aukščiausia ir gali išdžiovinti vandenį, kol jis pasiekia jūsų augalo šaknis. Taip pat įsitikinkite, kad nelaistysite lapų ir gėlių ir sutelkite dėmesį į savo augalų šaknis. Laistydami lapus skatinate augti pelėsius ir grybus, kurie pritraukia kenkėjus ir gali sukelti ligas.

Stenkitės laistyti augalus pirmiausia ryte arba paskutinį kartą vakare, kai diena vėsiausia. Vasarą, kai karšta ir sausa, augalus laistykite du kartus per dieną.

Naudokite trąšas

Kadangi augalai maistines medžiagas gauna iš dirvožemio, labai svarbu, kad dirvožemis būtų aukštos kokybės (pvz. Iš sodasirnamas.lt). Tačiau daugumą dirvožemio sudaro per daug molio arba per daug smėlio.

Galite įsigyti paruoštų trąšų, turinčių reikiamų maistinių medžiagų – fosforo, azoto ir kalio. Tačiau daugelyje parduotuvėje pirktų trąšų yra ir kitų kenksmingų cheminių medžiagų. Jei norite to išvengti, galite lengvai pasigaminti natūralių trąšų iš komposto.

Pavyzdžiui, kiaušinių lukštai yra puikus kalcio ir kitų mineralų šaltinis. Tai nekainuoja papildomų mokesčių nei įprasta savaitinė parduotuvė, taigi, sodo priežiūra gali būti labai ekonomiška. Išmestus kiaušinių lukštus galima susmulkinti ir sudėti į dirvą aplink augalus arba ant jos. Kiaušinių lukštai natūraliai suyra, o kai tai daroma, išskiria maistines medžiagas į dirvą.

Ravėkite

Yra keletas būdų, kaip galite ravėti savo sodą. Vienas iš geriausių būdų yra naudoti ranką arba nedidelį įrankį, pvz., rankinę šakutę. Kasti iki pat piktžolių šaknų galo ir jas ištraukti.

Svarbu įsitikinti, kad ištraukėte visas piktžolių šaknis, nes jei kuri nors dalis buvo palikta, augalas gali vėl ataugti. Arba galite naudoti piktžolių naikintuvą, kad apipurkštumėte savo piktžoles, jei norite, kad nebūtų rankos. Tiesiog įsitikinkite, kad netyčia neapipurkštumėte savo augalų, nes jie taip pat sunaikins.

Be to, dar kartą patikrinkite savo piktžolių naikintuvą, jei turite naminių gyvūnėlių, nes daugelis piktžolių naikintojų gali pakenkti gyvūnams, ypač katėms ir šunims. https://sodasirnamas.lt/  įrodys, kad sodo priežiūra turi būti saugi visiems aplinkui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *