Lauko kubilai jūsų sodybai

lauko kubilaiMėgstate pasilepinti pirtimi ir kitomis vandens procedūromis? Jums reiktų išbandyti lauko kubilus. Tai populiarėjantis sodybų statinys, kuriam nereikia daug vietos, o malonumo suteikia labai nemažai. Lauko kubilai – natūralūs mūsų kraštų statiniai. Senovės lietuviai maudydavosi pirtyse ir kubiluose, todėl jų gamybos technologijos puikiai išlikusios iki šių dienų.

Lauko kubilai gaminami iš glaudžiai sujungtų ir metaliniu žiedu sutvirtintų lentelių. Populiariausia mediena – eglė, maumedis, ąžuolas. Tai būtent tie medžiai, kurie puikiai sulaiko vandenį ir kubilas būna sandarus, neleidžia vandens. Šalia kubilo paprastai statoma krosnis, kurią kūrenant kaista vanduo. Kiekvienas kubilas turi patogius laiptelius, kad į jį būtų galima laisvai įlipti ir išlipti. Taip pat kubilo kraštai irgi specialiai apdirbami, kad būtų apsaugota oda nuo galimų sužeidimų. Kubilai pastatomi ant žemės arba specialaus pagrindo. Dažniausiai padaroma nedidelė medinė terasa, tačiau ji nėra būtina kubilo konstrukcijos dalis.

plastikiniai lauko kubilaiŠiuolaikinės technologijos kiek pakeitė kubilų veidą – dabar visas kubilo visus daromas iš plastiko, o iš išorės – tik medinė apdaila. Tai lauko baseino principas. Toks kubilas yra patvaresnis ir atsparesnis temperatūrų pokyčiams. Niekam ne paslaptis, kad džiūdamas medis traukiasi, o drėkdamas – plečiasi. Ilgai nenaudojamas medinis lauko kubilas gali tapti nesandarus, todėl tolimesnė jo priežiūra tampa komplikuota. Plastikiniai lauko kubilai šią problemą visiškai išsprendžia ir kubile nuolatos nereikia laikyti vandens, kad jis neišdžiūtų per vasaros karščius. Plastikinių kubilų apdaila gaminama iš tos pačios medienos, tačiau ji nėra visiškai sandari, nereikalingas sutvirtinimas metaliniu žiedu. Forma išlieka tokia pati, tačiau priežiūra tampa kur kas patogesnė ir paprastesnė.

Aišku, keičiasi kubilų kaina, tačiau norintiems geresnės kokybės ir prabangos, tai neturėtų būti didelė problema.

Lauko kubilai po truputį tampa įprastu kaimo turizmo sodybų atributu. Mediniai lauko kubilai nėra labai brangūs, todėl galėtų tapti ir paprastos, nuolatos žmonių gyvenamos sodybos dalimi. Juk taip smagu ramų žiemos vakarą pasikaitinti karštame vandenyje po atviru dangumi… Tokios romantikos nesuteiks net pats brangiausias SPA. Kubilo priežiūrai reikia labai nedaug, o malonumas – labai didelis, tad pasvarstykite apie kubilo įsigijimą jau šiandien. Tie, kas jau turi neabejotinai patvirtins – tikrai verta. Nebrangi investicija į tai, kad būtų pamaloninti ir svečiai, ir patys sodybos šeimininkai ištisus metus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *