Klasikiniai baldai moderniame bute

Kai renkatės baldus, būtinai atsižvelkite ir į tai, kokios atmosferos tikitės namuose. Taip kiekvienam savo klientui sako Baldai4U specialistai, na o mes pabandykime išsiaiškinti ar tinka klasikiniai baldai moderniame bute arba name.

Visų pirma, kas yra modernus butas? Apstatytas naujausia buitine technika? Daug visokių išraitymų, banguotos lubos, žolė ant grindų, vietoj lovos – hamakas? Atsakymų gali būti daug ir įvairių. Šiuolaikinis butas yra nedidelis ir minimalistinio išplanavimo būstas, gali būti loftas (kai dviejų aukštų erdvė yra vientisa. Klasikiniai baldai gali rasti savo vietą ir moderniame ir klasikiniame bute.

klasikiniai-baldai

Klasikinis butas paprastai turi koridorių, atskirą virtuvę, atskirus miegamuosius, dažnai ir vonia būna atskirta nuo tualeto. Klasikiniame bute būtinai turi būti tamsus kambariukas, kuriame galima įrengti daiktų sandėliuką arba drabužinę.

Grįžkime prie baldų. Kokie yra tie klasikiniai baldai? Kaip juos atskirti? Paprastai reiktų atsižvelgti į 3 pagrindinius elementus:

  1. Jokio minimalizmo! Tai masyvūs ir tvirti baldai, užimantys daug vietos. Dėl to tinka ne į kiekvieną butą. Ne veltui klasikinius baldus dažniausiai renkasi privačių namų šeimininkai.
  2. Medžio tekstūra. Medžio tekstūrą galima jausti, nei ji dažyta, ko nepasakysi apie šiuolaikines baldų plokštes ir laminatą.
  3. Ornamentai ir dekoro elementai. Klasikiniams baldams būdingi įvairūs ornamentai, išraižymai, kelių sluoksnių medžio plokštės, įvairios kolonos, piliarai ir kitokie dekoro elementai. Taip, jie jokios naudos neduoda, tačiau suteikia baldams senovinę dvasią ir prabangos dvelksmą.

Pastarasis bruožas yra vos ne esminis, nes dabartinio žmogaus gyvenime nebeliko tų papuošimų ir beveik meno kūrinių. Be reikalo, nes jų gamyba labai atpigo ir dar pigs. Pagalvokite, kiek rankų darbo reikėjo atlikti senoviniams staliams, kad pagamintų spintelei lenktas kojas su jas laikančiais liūtais? Dabar visa tai daroma kompiuterizuotomis staklėmis, arba iš viso – 3D spausdintuvu, galinčiu padaryti itin tvirtą detalę. Ją tik reikės nudažyti, šiek tiek pasendinti ir priklijuoti arba priveržti prie baldo konstrukcijos. Dėl to jaučiamas klasikinių baldų atgimimas. Šiuolaikinės technologijos atlieka daugelį darbų kur kas greičiau ir efektyviau, todėl šiuolaikiniai klasikiniai baldai gali būti pritaikyti bet kokiame bute. Nebūtina jų išgražinti rokoko stiliumi, pakanka vos kelių nedidelių detalių, kad užėję svečiai ištartų „vau“…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *