Kodėl verta rinktis naktines užuolaidas?

Dažnai kalbame apie dienines užuolaidas ir jų svarbą mūsų namuose. Tačiau ar kada pagalvojote, jog langų uždangos turi įtakos mūsų miego kokybei, emocinei būklei? Naktinės užuolaidos yra taip pat labai svarbi detalė kambariuose, o ypač miegamajame ar poilsio erdvėje. Pateikiame priežastis ir patarimus, kodėl tokio tipo priemonės langams yra naudingos ir netgi būtinos.

Privatumo jausmas

Viena iš didžiausių naktinių užuolaidos teikiamų naudų yra privatumo jausmas. Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai ir užsiimti tuo, ką norime, be aplinkinių stebėjimo. Kai kurie žmonės ypač vertina savo privatumą ir kenčia nuo nerimo. Dieninės užuolaidos mums suteikia tik dalinę uždangos funkciją, todėl sutemus galima matyti, kas vyksta viduje namų. Tačiau dėl tankesnio audinio naktinės užuolaidos yra neperšviečiamos ir galima jaustis laisviau net apšviestoje patalpoje.

Sugeriama šviesa kambaryje

Kaip ir buvo minėta, naktinės užuolaidos yra storesnės nei dieninės ir pagamintos iš sunkesnių medžiagų. Žmogaus kūną įprastai veikia šviesa ir tamsa. Tai signalizuoja kūnui, kada laikas pabusti ar eiti ilsėtis. Visiška tamsa kambaryje mums padeda užmigti greičiau ir ilgesniam laikotarpiui. Dėl blogo poilsio ir miego trūkumo trūksta jėgų, esame irzlūs ir nepailsėję.

Miegojimas tamsoje padeda gamintis hormonui melatoninui, kuris ypač svarbus mūsų sveikatai. Taip galime išvengti įvairių imuninės sistemos ligų. Tankesnis audinys visiškai sugeria šviesą, todėl galima rytais ilgiau pamiegoti ir netgi turėti ramų popiečio miegą! Apžvelgti šią užuolaidų kategoriją galite paspausdami ant šios nuorodos.

Pastovios temperatūros palaikymas kambaryje

Geros žinios tiems, kurie mėgsta miegoti naktį pravirais langais. Naktinių užuolaidų savybė leidžia palaikyti kambaryje esančią temperatūrą. Tai padeda jums netgi sutaupyti. Karštą vasaros dieną tokia uždanga ant langų padeda išlaikyti patalpą vėsią, na, o tada, kai šalta – sulaikyti šilumą. Taigi, pinigų suma už šildymą ar nuolatinį kambario vėdinimą oro kondicionieriais gali ženkliai sumažėti.

Patarimai audinio pasirinkimui

Svarbiausias dalykas norint gauti maksimalią naudą renkantis tokio tipo užuolaidas – jų medžiaga. Galite rinktis užuolaidas pagamintas iš gobeleno, velveto, poliesterio ar šilko, o „Blackout“ audinys absoliučiai sugers šviesą. Taip pat pagal poreikį priderinę medžiagos tankį pasieksite efektyviausią rezultatą.

Dėl savo funkcionalumo ir teikiamos naudos naktinės užuolaidos turėtų būti kiekvienuose namuose. Geras dalykas yra tas, kad jas galima stilingai suderinti su dieninėmis langų uždangomis ir užtikrinti visišką privatumo jausmą namuose. Tai ne tik gerina miego kokybę, bet ir svarbu mūsų sveikatai. Sutaupykite pinigų, kuriuos išleidžiate už suvartojamą energiją, ir džiaukitės namų ramybe bet kuriuo paros metu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *