Kodėl nepasiteisino 3D televizoriai?

3D televizoriaiNuo 2017 metų LG, Samsung ir Panasonic nebegamins naujų 3D televizorių. Tai oficiali jų pozicija, ne kokie gandai ar regionų pardavimų vadybininkų paistalai. Kodėl? Juk prieš keletą metų 3D technologija buvo „ant bangos“?

Deja, bet televizoriai evoliucionavo kiek kitu keliu. 3D technologija sustojo ir užstrigo, o kitos technologijos dar turi kur tobulėti.

Panagrinėkime kelias svarbiausias priežastis, kodėl 3D televizoriai nepasiteisino ir greitai jų iš viso nebeliks rinkoje ir per keletą metų ir mūsų namuose.

  1. Rinkodaros triukas nepavyko. Kaip ir kelios kitos televizorių technologijos, taip ir 3D, yra naudojamos daugiau rinkodaros tikslais, o ne iš reikalo. Pripažinkime, 3D nėra būtina funkcija, be kurios televizorius būtų niekam tikęs. Rinkodaros specialistai ir reklamos kūrėjai nepakankamai gerai išreklamavo šią funkciją, todėl 3D neatkreipė vartotojų dėmesio.
  2. Didelė kaina. Už 3D televizorius gamintojai prašė daugiau, nei už tokius pačius modelius be 3D. Kodėl turėtum mokėti keliais šimtais eurų daugiau už funkciją, kuria pasinaudoti gali kartą per savaitę? Gal geriau susimokėti daugiau už 4K raišką ir mėgautis ja kas dieną?
  3. Turinio trūkumas. 3D technologija buvo skirta tik tam tikram turiniui – filmams. Skaitmeninės TV nepažiūrėsi, o tie keli palydovinės TV kanalai, transliavę 3D vaizdą buvo išimtis, ne taisyklė. Kam reikalinga ši funkcija, jei nėra ko žiūrėti? O jei ir yra tai tik anglų kalba…
  4. Akiniai – nepatogūs. Pasėdėjus kino teatre su 3D akiniais sukasi galva, kyla kitų nemalonių pojūčių. Bet tai kino teatras. Jame 3D technologija yra populiari ir labai reikalinga. Tik ne namuose. Tie raudonai mėlyni akiniai labai nepatogūs žiūrint televizorių. Jei ieškosite pigesnių, vaizdas pradės „šokinėti“ nuo 3D į 2D pasižiūrėjus tam tikru kampu. Labai didelis klausimas, ar tas „prielipas“ patiko daugeliui žiūrovų. Priešingai nei VR akiniai, kurie sukuria visai kitus pojūčius.
  5. Paklausite, kokie konkurentai 3D technologijai? Juos jau paminėjome. Tai 4K raiška ir VR akiniai. 4K raiška ir HDR formatas nukonkuravo 3D. Kai kurios kabelinės TV stotys rodo fullHD raiška, o tai reiškia, kad 4K raiškos televizoriai sukuria įspūdingą pojūtį. Akiniai yra atskira istorija, nes jiems televizorius iš viso nereikalingas. Vietoj 3D objekto, žiūrovai gali matyti ne tik 170 laipsnių vaizdą (normalus regos laukas), bet visus 360 laipsnių vaizdą. Tai užgniaužia kvapą. Be to namie iš viso televizoriaus nebereikia… Tiktai konkurencingos technologijos, kurios dar turi vietos, kur tobulėti.

3D televizoriai – prasta investicija. Kalbama, kad kita tokia funkcija yra lenktieji ekranai, kurie neišnaudojo unikalios galimybės tapti populiariais. Mūsų namuose turi būti tik naujausios ir perspektyvios technologijos, o ne atgyvenos…

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *