Kaip teisingai suformuoti svetainės kambario apšvietimą

Kai nusprendžiama atnaujinti savo svetainės interjerą ir šios erdvės apšvietimą, tampa ypač svarbu pirmiausia pagalvoti apie baldų išdėstymą. Kai žinosite, kuriose svetainės vietose bus pagrindiniai baldai, turėtumėte imtis ir šviestuvų paieškos, atsižvelgdami į tai, kad pasirinkti vidaus šviestuvai turėtų papildyti svetainės erdvę ir patį interjerą. O tam, kad visas šis kelias jums taptų bent šiek tiek lengvesnis, pasidalinsime su jumis keliais patarimais.

Skirtingų svetainės vietų apšvietimas

Svetainės erdvė yra ypatinga tuo, jog paprastai svetainėje verda gyvenimas. Tai reiškia, kad šioje būsto erdvėje namiškiai paprastai užsiima labai skirtingomis veiklomis. Būtent dėl šios priežasties tampa ypatingai svarbu užtikrinti, kad kiekviena svetainės dalis būtų tinkamai apšviesta, pasirenkant atitinkamoms užduotims optimaliausiai tinkančius vidaus šviestuvus. Tai taip pat akivaizdžiai parodo, kad šviestuvai yra ir labai funkcionalios interjero detalės, galinčios palengvinti kasdienį gyvenimą, suteikiant jam daugiau patogumo ir lankstumo.

Pagalvokite apie apšvietimo sluoksniavimą

Ar kada nors buvote girdėję apie apšvietimo sluoksniavimo galimybę? Kaip bebūtų, pakankamai dažnai pastebima, kad žmonės svetainės erdvėje būna linkę pasirinkti tik vieną lubinį šviestuvą, tokiu būdu manydami, jog jo skleidžiamos šviesos visiškai pakaks visai svetainei apšviesti. Tačiau jau supratote, kad toks požiūris būtų labai neteisingas, nes svetainėje dažniausiai užsiimama labai skirtinga veikla, kuriai reikia ir skirtingo intensyvumo apšvietimo. Dėl šios priežasties vertėtų pasitelkti apšvietimo sluoksniavimą, pradedant nuo pagrindinio apšvietimo, tuomet pereinant prie tikslinio apšvietimo ir sluoksniavimą užbaigiant akcentiniais šviestuvais. Tokiu būdu užtikrinsite, kad visa svetainės erdvė bus apšviesta tinkamai ir taps funkcionali.

Nepamirškite akcentinio apšvietimo

Apšvietimas turi būti ne tik funkcionalus ir praktiškas, tačiau taip pat ir papildantis jūsų interjerą. Nors kiekvienas šviestuvas tampa svarbia vidaus interjero dalimi, akcentinių šviestuvų pagalba galite paryškinti ir pabrėžti išskirtines svetainės interjero detales. Pavyzdžiui, jei svetainėje ant sienos kabo paveikslas, galite virš jo pasirinkti įmontuojamus vidaus šviestuvus. Be to, galite pasirinkti ir įleidžiamus grindinius šviestuvus, kurie šviesą skleistų iš apačios į viršų. Pastarasis sprendimas sukurtų ypatingai originalią atmosferą, jei ant sienos lygiagrečiai kabo ne vienas paveikslas. Taigi, akcentinių šviestuvų pagalba galite reikšmingai prisidėti prie svetainės interjero formavimo.

Nuspręskite, ką norėsite pabrėžti

Formuojant svetainės kambario apšvietimą ne ką mažiau svarbu iš anksto nuspręsti, ką jūs norėsite pabrėžti. Nors interjere gali būti ne viena detalė, kurią galite pabrėžti šviestuvų pagalba, viena detalė turėtų būti pagrindinė. Atsižvelgiant į tai turėtumėte formuoti ir svetainės apšvietimo planą, pasirenkant šviestuvą, kuris apšviestų svarbiausią interjero detalę, o tuomet sluoksniavimo principu papildyti svetainę likusiais šviestuvais.

Nepamirškite LED lempučių

Kai kalbama apie šviestuvų pasirinkimą, ne ką mažiau svarbu kalbėti ir apie lemputes. Šiuo atveju svarbūs keli aspektai – lempučių spalva ir suvartojamos energijos kiekis. Šiomis dienomis populiariausiu pasirinkimu tampa LED lemputės. Tai yra energiją taupantis, aplinką tausojantis ir ilgaamžis sprendimas, kurio atveju taip pat galima rinktis ir iš labai plataus skirtingų spalvų asortimento. Todėl jei iki šiol LED lempučių nenaudojote, projektuodami naują savo svetainės interjerą nepamirškite jų pasitelkti.

Naudokite šviesos reguliatorius

Galiausiai labai svarbu nepamiršti apie didžiulę šviesos reguliatorių (arba dar kitaip vadinamų dimerių) pasitelkimą. Tokiu būdu jūs galėsite reguliuoti svetainės apšvietimą, atsižvelgdami į tai, kokią nuotaiką norite pasiekti ir kokia veikla planuojate užsiimti. Žinoma, galite pasitelkti ir nuotoliniu būdu valdomas apšvietimo sistemas, tokiu būdu suteikdami sau dar daugiau prabangos ir patogumo.

Ieškote daugiau informacijos apie vidaus šviestuvus? Norite išsirinkti tobulai jūsų būsto vidaus interjerui tinkančius šviestuvų modelius? Tuomet apsilankykite https://e-sviestuvai.lt/!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *