Ką geriau rinktis: lauko šviestuvus su kaitrinėmis lemputėmis ar LED?

Gerai suplanuotas lauko apšvietimas yra labai svarbus, nes jis atlieka dvigubą vaidmenį – atbaido galimus vagis ir apšviečia kiemo ribas arba detales sukurdamas jaukumą tiek namo šeimininkams, tiek užsukusiems svečiams. Be to, sumaniai suprojektuotas apšvietimas leidžia įvertinti namo ir sodo grožį ir sutemus, o tai sukuria ypatingą atmosferą bei unikalų reginį. Dienos metu lempos atlieka ir dekoratyvinę funkciją.

Pirmiausia reikėtų būti nuosekliems renkantis šviestuvus – jei apšvietimas modernus, šią tendenciją verta išlaikyti visuose elementuose, nemaišant stilių – klasikiniai šviestuvai tradiciniams pastatams, o modernūs – moderniems. Kiekvienas sodo ir aukštumos kampelis gali būti apšviestas, tačiau geriausias patarėjas, kaip visada, yra saikas. Apšvietimą verta išlaikyti nuotaikingą ir subtilų, ypač jei jį matome pro savo namų langus. Stipriausia šviesa turėtų būti ties įvažiavimu, takais, laiptais. Šiek tiek silpnesnė prie įėjimo į namą, o atmosferinė – dekoratyvinėse vietose.

Pirmas dalykas, kuris išskiria LED lempas nuo kaitrinių lempų, yra šviesos elementas. Kaitrinės lempos lemputės viduje yra metalinė spiralė, kuri skleidžia šviesą, įkaista. Tokie įrenginiai yra pigūs, tinka daugumai šviestuvų, o įjungus akimirksniu užsidega.

Šio tipo apšvietimo trūkumai:

● Trumpas veikimo laikas. Lempa veikia maždaug 1000 valandų, o šviesos diodo veikimo laikas yra apie 100 000 valandų.

  • Didelis energijos suvartojimas. Tik dešimtoji suvartojamos energijos

paverčiama šviesa, likę 90% sunaudojama kaip šiluma.

Vienas iš populiariausių klausimų: kuo skiriasi LED lempos nuo kaitrinių lempų?

LED lempos skiriasi galia, spalvų temperatūros diapazonu, atsparumu išoriniam poveikiui. Lyginant su kitų tipų lempomis, jos turi daug privalumų: veikia ilgiau, neišskiria toksinių medžiagų, veikia nuo 180 iki 260 V įtampa, sunaudoja mažiau elektros energijos. Įsirengus kiemo apšvietimą su LED lempomis sąskaitos ženkliai bus mažesnės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *