Įleidžiami šviestuvai jau ilgą laiką užima gan populiarias pozicijas apšvietimo įrenginių rinkoje. Tai universalūs, tinkantys daugybei stilių ir patalpų šviesos šaltiniai, kurių pagalba galiam pabrėžti interjero dizaino sprendimus ir netgi jį papuošti. Įleidžiami šviestuvai yra skirstomi į rūšis, pagal kelis kriterijus. Vienas jų – pačių šviestuvų paskirtis:
- Standartiniai taškiniai – įprastai susideda iš korpuso, kuriame priklausomai nuo modelio gali būti įmontuotas atšvaitas arba difuzorius. Kartais jie būna komplektuojami kartu su šviesos šaltiniu – lempute arba neištraukiamu šviesos diodų moduliu. Jie gali būti montuojami į įvairius paviršius: sienas, lubas, baldus ir netgi grindis. Pastarieji turėtų pasižymėti aukštesniu IP koeficientu, apsaugančiu juos nuo dulkių ir drėgmės.
- Baldiniai taškiniai šviestuvai – sukurti specialiai montuoti į baldus. Jie išsiskiria maži gabaritai, negilus įleidimas ir žema skleidžiama temperatūra.
- Modulinių lubų šviestuvai – didesni nei įprasti taškiniai šviestuvai ir primena lubų panelę. Dažniausiai jie yra naudojami viešos paskirties pastatuose ir biuruose.
Pagal konstrukcijos ypatumus, šviestuvai gali būti skirstomi į modelius su reguliuojama šviesos kryptimi ir be jos. Pastarieji apšviečia plotą, kuris yra tiesiogiai prieš juos. Reguliuojamus modelius galima pasukti ir nukreipti norima linkme. Kai kurie modeliai gali sukinėtis tiek horizontalioje tiek ir vertikalioje plokštumoje ir suteikia gerokai platesnes apšvietimo galimybes.
Tinkamai sumontuoti ir svarbiausiai teisingai išdėstyti šviestuvai – svarbus interjero elementas. Jų pagalba galima tiek sukurti pagrindinį patalpų apšvietimą tiek ir išdėstyti akcentus. Į eilę sumontuoti taškiniai šviestuvai gali pabrėžti patalpos perspektyvą. Juos taip pat lengva derinti su pakabinamais šviestuvais ir kitais šviesos šaltiniais, bei žinoma vieni patys atrodo labai stilingai. Jų pagalba galime netgi sukurti įvairius šviesos efektus, pavyzdžiui žvaigždėtą dangų.