Dūmtraukiai užtikrina ne tik komfortą namuose, bet ir saugumą

dūmtraukiaiĮvairi šildymo įranga – ne tik reikšmingą praktinę, bet ir estetinę funkciją atliekantys prietaisai.  Tačiau pastaruosius įrengus, dar negalima ramiai atsisėsti prie židinio ir mėgautis šiluma. Dūmtraukiai – dar viena svarbi sistema, skirta degimo proceso metu atsiradusioms dujoms pašalinti iš patalpos. Nesuklystama pastarąjį pavadinus ir kaminu. Tiesa, ši sąvoka – šiek tiek platesnė, apimanti ir vėdinimą. Kaminai iš mūsų senolių trobų kyšo daugybę metų, tačiau šiandien jų pasirinkimas prasiplėtė, o įrengimo reikalavimai – sugriežtėjo.

Kalbant apie dūmtraukius, būtina vadovautis šia pagrindine taisykle: pirkti tik patikimą, kokybišką įrangą, o pastarosios montavimą patikėti specialistams, kurie turi turėti ne tik daug praktinės darbo patirties, bet ir būti susipažinę su teisės aktais, reglamentuojančiais šių prietaisų įrengimą bei priežiūrą. Su statybomis nieko bendro neturintiems žmonėms gali atrodyti sudėtinga išsirinkti iš siūlomos kaminų įvairovės. Patarimas: analizuokite dominančios prekės etiketę, ieškodami informacijos apie sertifikatus bei atitikimą priešgaisrinės saugos reikalavimams. Meistras „atbulomis rankomis” bei nekokybiški dūmtraukiai ir kaminų įdėklai (kitaip vadinamas dūmtakiu) gali „padovanoti” šiuos nemalonumus: nemalonų kvapą bei dūmus patalpose ir netgi…turtą, gyvybes pasiglemžiančius gaisrus (net 20 proc. pastarųjų būtent ir sukelia kaminai bei kiti šildymo prietaisai). Savaime suprantama, jog šiek tiek mažesnė kaina tokios rizikos neverta.

Dūmtraukių montavimas atliekamas kartu su namo statyba – svarbu, jog meistrai į šį procesą nežiūrėtų „pro pirštus”. Ar kokybiškai atliktas darbas, paaiškėja tada, kai prie kamino prijungiamas šildymo prietaisas. Štai anksčiau bene patys populiariausi mūriniai dūmtraukiai nėra tinkami moderniai šildymo įrangai. Pastarieji išmeta žemos temperatūros dūmus ir susidaro kondensatas, besikaupiantis ant kamino sienelių. Dėl šios priežasties kai kuriuose namuose tvyro labai nemalonus kvapas. Kaminų įdėklai – galimybė ne tik išvengti minėtos problemos, bet seną kaminą pritaikyti prie modernių šildymo įrenginių (to, beje, reikalauja ir priešgaisrinės saugos reikalavimai). Įdėjus kamino dėklą, kondensatas, neprikibdamas prie sienelių, nubėga į specialų surinkimo indą. Dūmtraukiai ir kaminų įdėklai reikalauja nuolatinės priežiūros: idealu, jei pastarieji valomi kas tris mėnesius, neradus tam laiko – bent prieš šildymo sezoną.

 

 

Viena mintis apie „Dūmtraukiai užtikrina ne tik komfortą namuose, bet ir saugumą“

  1. Kaminų įdėklai pravartu tuomet, kai kaminas yra senesnės statybos, o naujo statytis nesinori, bet taip viskas reikalauja priežiūros, tačiau manau retas žmogus atras laiko kas tris mėnesius valyt kaminą, bet dėl pačių saugumo, kaip ir minėjote jau kas metai tikrai reiktų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *