Pasyvacija. Procesas, rūšys ir nauda

Pasyvacija – būdas metalo paviršių paversti chemiškai neaktyviu. Ši technika yra mažiau žinoma, tačiau labai veiksminga, norint užkirsti kelią korozijos daromai žalai. Pasyvinimas gali vykti natūraliai arba gali būti skatinamas gamybos procesų.

Pasyvacijos procesas

Pasyvacijos metu metalo paviršius yra padengiamas apsauginiu sluoksniu – plona oksidų plėvele. Kitaip tariant, suformuojamas chemiškai pasyvus, mažinantis metalo reaktyvumą sluoksnis, atsparus tiek aplinkos poveikiui, tiek cheminėms medžiagoms. Pasyvuoti galima tik metališkai švarius paviršius, tai yra po paviršiaus ėsdinimo.

Metalo paviršiaus ėsdinimas

Metalo ėsdinimo metu metalo paviršius yra apdirbamas, naudojant chemines medžiagas – rūgštis. Tokiu būdu pašalinamos įvairios priemaišos ir nešvarumai nuo metalų paviršių. Pašalinus įvairias priemaišas, metalo paviršius tampa švarus ir yra paruoštas pasyvacijos procesui. Metalo paviršiaus ėsdinimas yra būtinas procesas prieš pasyvaciją, nes pasyvus apsauginis sluoksnis ant nešvaraus paviršiaus paprasčiausiai nesusiformuos arba bus nekokybiškas, neatliks savo funkcijų.

Pasyvacijos rūšys

Mūsų specialistai gali pasiūlyti dvi pasyvacijos rūšis: bechromę aliuminio ir cheminę plieno. Bechromė aliuminio ir jo lydinių pasyvacija naudojama kaip antikorozinė danga prieš dažymą ir kaip elektrai laidi antikorozinė danga. Mūsų siūloma bechromė aliuminio ir jo lydinių pasyvacija atitinka RoHS, ELV ir WEEE direktyvų reikalavimus. Cheminė plieno pasyvacija naudojama feritinių, martenitinių, austenitinių lydinių, plieno su daugiau nei 17 % chromo, pačio chromo ir anglies plieno apsaugai nuo korozijos.

Pasyvacijos nauda

Kitaip tariant, po pasyvacijos paviršius tampa „pasyvus“, tai yra atsparus, supančios aplinkos poveikiui. Ant aktyvaus metalo teršalai skatina paviršiaus koroziją, rūdijimą ir irimą, todėl metalo paviršių būtina padengti metalo reaktyvumą mažinančiu sluoksniu. Taip metalo gaminių tarnavimo laikas tampa ilgesnis, o išvaizda – gražesnė.  Metalo paviršiaus kokybę gali paveikti ir cheminės medžiagos ar metalų dalelės, kurios atsiranda iš gamybos ir pramonės aplinkos. Dėl to metalų paviršius būtina pasyvuoti, norit išlaikyti jų gerą būklę ir išvaizdą.

Alanodo specialistai ne tik profesionaliai bei kruopščiai atliks metalų paviršų pasyvaciją, bet ir padės apsispręsti, kokią pasyvacijos rūšį pasirinkti bei papasakos, kokia yra pasyvuotų paviršių priežiūra. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *