Tagsodas

Kokie populiariausi šiltnamiai?

šiltnamis

Šiltnamis statomas nuo vėjų apsaugotoje vietoje. Populiariausi šiltnamiai yra su mediniais karkasais ar plastmasiniais lankais, aptraukti polietileno plevele. Stikliniai šiltnamiai metalinio karkaso yra brangesni tačiau patvarūs, ilgaamžiai, gerai išlaiko šilumą. Dirvą geriausia paruošti iš rudens, žemė turi būti puri ir derlinga. Nešildomuose šiltnamiuose anksčiau negu lauke išsiauginame žalumyninių daržovių: petražolių, svogūnų laiškų, salotų, ridikėlių, krapų, špinatų ir kt.

Kokia plėvele dengiami šiltnamiai?

Paprastai šiltnamis dengiamas stabilizuota polietileno plėvele. Ji yra patvaresnė, gali  išbūti 2-3 metus. Stabilizuota plėvele dengtas šiltnamis ne taip greitai įkaista, todėl rytais juos galima vėliau atidaryti vėdinimui. Kai kurie sodininkai įsigudrino šiltnamio karkasą pirmiausia apdengti agroplevėle, o virš jos- polietileno plevelę. Tokie šiltnamiai yra šiltesni, juose ne taip greitai išdžiūsta dirva, augalus reikia rečiau laistyti, o karštomis vasaros dienomis agroplėvelė apsaugo augalus nuo tiesioginių saulės spindulių. Planuojant šiltnamio augalus, reikia turėti omenyje, kad pomidorai ir agurkai reikalauja skirtingų  augimo sąlygų. Agurkai  nemėgsta skersvėjų, jiems reikia daugiau drėgmės, o pomidorai ir  paprikos priešingai, mėgsta sausesnį orą.

Petražolių nauda žmonių organizmui

Patyrę sodininkai, pasibaigus žiemai ir prasidėjus pavasariui sėklų parduotuvėje arba internetu  pradeda rūpintis žalumynų sėklomis. Jeigu vertinate gydomąsias petražolių šaknų savybes, verta sėti ir auginti  šaknines petražoles. Paprastoji petražolė naudojama įvairiems uždegimams gydyti, žaizdoms užtraukti, regėjimui išsaugoti, esant akmenims šlapimo takuose ar inkstuose ir kitais atvejais. Jos lapuose vitamino C, penkis kartus daugiau nei citrinuose ar apelsinuose. Taip pat  gausus rinkinys vitaminų B1, B2, K, PP, geležies druskų, kalio, magnio, kalcio, fosforo. Jeigu įgėlė uodas, bitė, vapsva, kuo greičiau įkandimo vietą galima patrinti  petražolės lapų ar šaknų sultimis, nieštėjimą nuims akimirksniu.

Sodo dekoravimo idėjos

Sodo dekoracijosJeigu nusprendėte sodą įsirengti pats be profesionalų pastabos – apgalvokite kuo daugiau detalių. Sodo dekoracijos kartu su augalais atrodys puikiai tik tokiu atveju, jeigu viską suderinsite ir apgalvosite. Internete rekomenduojame susipažinti su pavyzdžiais, kurie padės susikuri vaizdinį, kurį būtų galima realizuoti. Svarbiausia – kuo tiksliau apsibrėžti ko norite.

Augalai labai dažnai puošiami įvairiomis dekoracijomis, kurios sodui suteikia kur kas daugiau švelnumo, įspūdingumo ir tuo pačiu išskirtinumo. Dažniausiai pasirenkami tokie aksesuarai, kurie yra pagaminti iš natūralių žemės medžiagų: molio, medienos ir panašiai. Tokiu atveju ne tik atrodo labai estetiškai, tačiau ir ilgai tarnauja.

Sodo dekoracijos pasirenkamos priklausomai nuo kelių pagrindinių veiksnių:

 1. Iškart apgalvokite, kurioje vietoje planuojate laikyti tam tikras dekoracijos ir kiek toje vietoje yra vietos.
 2. Taip apsispręskite dėl stiliaus. Kol vieni renkasi klasikines dekoro detales, tuo tarpu kiti dažniausiai ieško kažko modernaus.
 3. Žinoma, reikia nepamiršti nusistatyti biudžetą, kiek galite investuoti pinigų.
 4. Įvertinkite ir iš tai iš kokių medžiagų pagamintos dekoracijos. Ar Jums labiausiai tinka medinės, o gal molinės? Tai gali padėti kur kas konkrečiau ieškoti tam tikrų dekoracijų.

Žinoma, jeigu Jūsų sodas yra labai mažas, tokiu atveju geriausia vengti labai daug dekoracijų, kadangi tokiu atveju sodas paprasčiausiai atrodys labai apkrautas, neskoningas. Kaip jau minėjome, internete yra labai daug pavyzdžių, tačiau jeigu leidžia galimybės – samdykitės profesionalą. Tuomet rezultatas tikrai panoks Jūsų lūkesčius.

Ieškodami profesionalo taip pat turite įvertinti daugelį veiksnių. Ir kur kas daugiau nei kad ieškodami konkrečių dekoracijų. Juk šiuo metu apželdinimo profesionalų pasiūla labai plati.

 • Įvertinkite, kiek kainuoja jų paslaugos.
 • Atsižvelkite į tai, kad kai kurie ne tik nurodo augalus, tačiau ir parenka dekoracijas.
 • Būtinai susipažinkite su iki šiol atliktais darbais ir įvertinkite stilių.
 • Naudinga interjere perskaityti atsiliepimus. Daugelis žmonių konkretizuoja ar buvo patenkinti gautomis paslaugomis.

Sodas gali būti Jūsų asmeninis rojaus kampelis. Sukurkite jį tokį ir džiaukitės tokiu.

Žoliapjovės jūsų sodui

žoliapjovėsŽmonijos istoriją labai greitai pakeitė mažiausiai du išradimai. Pirmasis jų – ratas. Antrasis – vidaus degimo variklis. Taip prie kiekvieno įrankio galima pritvirtinti nedidelį variklį ir įrankio našumas padidėja daug kartų. Taip atsitiko su grąžtu, pjūklu (jis virto benzininiu), plaktuku (jis dabar žinomas, kaip perforatorius), karučiu (tai – motoblokas), o taip pat ir su dalgiu, kuris su varikliuku tapo žoliapjove. Žoliapjovės – labai nesenas išradimas, kuris vis dar negali išstumti iš mūsų buities pavojingo ir sunkaus valdyti dalgio, tačiau šis prietaisas itin reikalingas kiekvienam sodui.

Žoliapjovės yra kelių rūšių. Jas reiktų pristatyti atskirai:

 • Akumuliatorinės žoliapjovės. Tai nelabai galingos elektrinės žoliapjovės, kurios varomos įkraunama ličio jonų baterija. Naudojamos ten, kur negalima kelti daug triukšmo ir nėra galimybės atsivesti elektros laidų.
 • Elektrinės žoliapjovės. Tylios ir pakankamai galingos, varomos elektros energija. Trūkumas tas, kad jomis šienauti galima tik ten, kur yra elektros energija – aplink namus. Tam naudojamas ilgas ilgintuvas, dažniausiai ritininis su 20-30 metrų ilgio laidu.
 • Benzininės žoliapjovės. Jos skirstomos pagal galingumą – į lengvas, vidutinio galingumo ir galingas žoliapjoves. Turint 6-10 arų sklypą, pakanka turėti lengvąją žoliapjovę. Ji nėra labai galinga, tačiau pagrindinius poreikius patenkina. Vidutinio galingumo žoliapjovės yra skirtos 10-30 arų ploto sklypus turintiems sodininkams. Jos yra pakankamai galingos, kad galėtų pjauti ne tik žolę, bet ir krūmynus. Tai puiki priemonė sunaikinti dilgėlynams ir net apgenėti išsikerojusius agrastų ar serbentų krūmus. Galingos žoliapjovės – profesionalūs įrankiai, skirti nuolatiniam darbui su veja. Jas renkasi tie, kas kas dieną šienauja savo ar svetimas vejas. Visų šių žoliapjovių minusas yra triukšmas ir vibracija. Dėl to reikia dėvėti specialius apsauginius įrenginius – diržus ir ausines.
 • Ant nugaros tvirtinamos žoliapjovės. Tai šlaitams ir sunkiai prieinamoms vietoms naudojamos žoliapjovės, kurių varikliai tvirtinami ant nugaros specialiais diržais. Tai padeda reguliuoti svorio centrą, kas yra labai naudinga dirbant šlaite.

Žoliapjovės turi dviejų rūšių rankenas – kilpinę ir dvigubą. Kilpinės rankenos dažniausiai montuojamas ant lengvų žoliapjovių ir elektrinių, o dvigubos – ant vidutinio galingumo ir galingų žoliapjovių. Taip jų valdymas tampa patogesniu.

Žoliapjovės veikia tuo pačiu principu – vamzdelio gale esanti motoras perduoda sukimo judesį į galvutę, ant kurios pritvirtinamas pjovimo valas arba metalinis diskas. Valas yra reguliuojamo ilgio. Tai galima padaryti tiesiog pjovimo metu stuktelėjus į žemę (atsipalaiduoja valą prilaikanti spyruoklė, ir jo galai išlenda traukiami galingo sukamojo judesio). Žoliapjovės yra nesudėtingos užvesti ir prižiūrėti. Jomis gali naudotis net ir nepatyrę sodininkai, priešingai nei dalgio atveju, kur reikalinga jėga, ištvermė ir tam tikri įgūdžiai.

© 2019 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑