Natūralios priemonės prieš daržo piktžoles

Apsisprendus sodininkauti be Roundup ir kitų toksiškų chemikalų, naikinančių piktžoles, galima atrasti daug natūralių būdų. Roundup buvo rasta mūsų maiste ir žmogaus kraujyje, tikima, kad jis yra daugelio ligų, tarp jų ir Parkinsono bei vėžio, sukėlėjas.

Darže ir sode svarbu panaikinti kiek įmanoma daugiau piktžolių, nes jos užgožia daržoves bei dekoratyvinius augalus, šaknimis užima taip reikalingą erdvę žemėje, atima drėgmę ir maistines medžiagas iš augalų. Dauguma piktžolių yra itin atsparios ir veši nepaisant nieko, tuo tarpu, mūsų sodo augalams reikalinga nuolatinė priežiūra.

Vejoje augančios žolės atrodo neestetiškai, o išplitusios gali užgošti veją, skatinti vejos plotų išplikimą.

Kokiais natūraliais būdais kovoti su piktžolėmis?

Yra keletas dalykų, galinčių sutrumpinti laiką, praleistą kovojant su piktžolėmis.

  • Veiksmingiausias kovos su piktžolėmis būdas yra ravėjimas, ypač, dažnas ravėjimas. Piktžoles reikia išrauti joms nesuformavus šaknų sistemos, ir tuo labiau neleisti subrandinti žiedų, kurie pasėtų daugiau piktžolių sėklų. Stenkitės išrauti piktžoles su šaknimis.
  • Sodo tekstilinė danga padeda sustabdyti nepageidaujamos vegetacijos augimą ten, kur ji neturi augti.
  • Pačių pasidarytas herbicidas iš gryno acto ir kelių lašelių indų plovimo skysčio, rūgštis sunaikins piktžoles. Tačiau reikia purkšti atsargiai, nes priemonei patekus ant gerų augalų, jie taip pat žus. Taip pat, galite įsigyti organinių herbicidų, kurių rasite sodo reikmenų parduotuvėse. Purškimui jums reikės sodo purkštuko (įsigyti galite čia: https://laistymoiranga.lt/sodo-purkstuvai): jeigu jūsų daržo ar vejos plotas nedidelis, nepirkite didelio purkštuko, užteks ir 3-5l.
  • Daržovių ir dekoratyvinių augalų mulčiavimas šiaudais, nupjauta ir susmulkinta žole, lapais, medžio žievės gabaliukais gali padėti jūsų augalams išsaugoti drėgmę bei sutrukdyti piktžolėms dygti. Tik gausus mulčiavimas sustabdys piktžolių plitimą. Uždenkite augalus, panaudodami kiek įmanoma daugiau mulčo.
  • Piktžolių ravėtuvu arba kitu įrankiu galima efektyviai panaikinti piktžoles, ne tik sode, bet ir išdygusias tarp plytelių, kiemo įvažiavime. Su ravėtuvo pagalba galite tausoti nugarą, nes nereiks nuolat išbūti pasilenkus.
  • Svarbu ir piktžolių prevencija. Venkite naudoti kompostą, į kurį galimai pateko piktžolių sėklų. Tai vienas iš sėkmingiausių natūralių kovos su piktžolėmis būdų.

Teks įprasti kovoti su piktžolėmis, nes jos niekur nedings. Todėl geriausia pradėti nuo mažo ploto piktžolių naikinimo, negu kovoti su dideliu plotu. Reiktų pamiršti ir perfekcionizmą, nes nėra tokio sodo, kuriame nebūtų nė vienos piktžolės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *