Taggamyba

Virtuvės baldų gamyba – patarimai

virtuvės baldaiKadangi šiandien tiek daug įmonių, užsiimančių baldų gamyba, renkantis iš milžiniškos pasiūlos, neretai būna labai sunku išsirinkti. Arėjus laikui išsirinkti virtuvę, didžiausią dėmesį tam skiria moterys, kurios pasidomėjusios virtuvės baldų gamyba, jos technologijomis, įvairiais stilių variantais, sutrinka ir nebežino, ko iš tiesų nori. Todėl norėtumėme pateikti keletą rekomendacijų renkantis tokius baldus.

Visų pirma, nusprendus keisti virtuvės baldus reikia neskubėti ir prieš einant parduotuvę apsispręsti, ko norisi. Dažnai susižavima ryškiais, modernaus dizaino baldais, tačiau parsivežus juos namo ir pastačius ankštame bute pasirodo, kad ryškios spalvos erzina, ir pirkėjas jaučiasi nusivylęs.

Dideli, mėgstančiai ruošti maistą namuose šeimai tinka vienokie baldai ir buitinė technika, o  mažai, nedaug laiko namuose praleidžianti reikėtų rinktis kitokią virtuvę. Labai svarbu įvertinti ir savo įpročius. Jei šeimininkė linkusi turėti daug  atsargų ir įvairių priemonių, padedančių maisto gamyboje, reikėtų pasirūpinti, kad būtų kuo daugiau talpių spintelių. Jaunos šeimos linkusios rinktis daug atvirų lentynų turinčius baldus ir daugybę daiktų laiko ant jų. Tokiu atveju nereikėtų pamiršti, kad atviri horizontalūs paviršiai kaupia dulkes, todėl reikėtų atidžiai rūpintis švara.

Dažnas norintis patogumų rūpinasi, kad virtuvės baldų gamyba pasižymėtų moderniomis technologijomis – juk kaip patogu, kai viršuje kabinamų spintelių durelės ne atsidaro į šonus, o specialiu mechanizmu pakeliamos į viršų. Tačiau toks variantas nerekomenduojamas mažo ūgio šeimininkėms. Joms patogesnės butų įprastai atsidarančios arba stumdomos spintelių durys. Beje, rūpinantis šių baldų gamyba būtina gerai pagalvoti apie jų aukštį ir pasirinkti pagal savo ūgį – juk gerokai patogiau gaminti valgį ar plauti indus, jei nereikia smarkiai susilenkti.

Gyvenantys daugiabučiuose, keisdami virtuvės baldus dažniausiai viryklę turi statyti ten, kur yra ventiliacijos anga. Garų rinktuvas efektyviai dirba tada, kai iki angos yra trumpas ir tiesus kelias. Jei nuspręsta, kad viryklė bus toli ventiliacijos angos, rekomenduojama rinktis garų rinktuvą su filtrais. Dažna klaida, rūpinantis virtuvės baldų gamyba, kai jie stovės mažoje daugiabučio virtuvėje – tai įkomponuota kampinė spintelė, kuri labai stipriai sumažina plotą.

Ne vienas mūsų nori sutaupyti ir svarsto kurią baldų dalį galima pirkti paprastesnę, ir gal būt vėliau ją keisti geresne ir brangesne. Svarbu atsiminti, kad neverta taupyti renkantis furnitūrą, o nusipirkę spinteles su pigiais bėgeliais jie gali labai greitai pradėti judėti sunkiai, triukšmingai ar net užstrigti. Jei jūsų svajonių baldų gamyba kainuoja daugiau, nei galite tam skirti, rinkitės pigesnį stalviršį ar dureles, nes vėliau jas nesunkiai bus galima pakeisti kitomis.

Dažnai tiem, kurie planuoja įsigyti naujus virtuvės baldus, iškyla klausimas – ką daryti su sena, balta, bet dar veikiančia buitine technika, netinkančia prie naujos virtuvės.  Jei turite keletą baltų buitinės technikos daiktų, pvz., viryklę, šaldytuvą, mikrobangų krosnelę, tuomet juos galima priderinti parenkant baltus arba šviesius baldų akcentus. Tačiau, jei turite tik vieną tokį prietaisą, jį priderinti gali būti gerokai sunkiau.  Be abejo, geriausia naujiems baldams tiktų ir nauja integruojama buitinė technika.

Taigi kadangi valgymas yra ne tik vienas pagrindinių mūsų fiziologinių poreikių, bet ir didelis malonumas, suteikiantis daug laimės, reikia atidžiai pasirūpinti ir aplinka, kurioje valgoma. Nesvarbu, kur gyvenate – nuosavame name ar mažame bute –  turint gerą virtuvę kiekvienas gali tapti kulinaru. Rinkitės virtuvinius baldus, ant kurių galite gaminti valgį ar sukviesti visą šeimą pusryčiauti. Juk šiais laikais, kai visi nežinia kur skuba, retai kada pavyksta visai šeimai pabūti kartu, todėl susitikite nors valgant, o tai daryti ypač malonu naujoje virtuvėje.

Virtuvės baldų gamyba

baldu gamybaVirtuvė – viena svarbiausių namų vietų. Į ją susirenkama ne tik pusryčiauti ar vakarieniauti, tačiau ir jaukiai pasisėdėti su kaimynais. Virtuvės pagrindinė funkcija – maisto gaminimas, todėl rengiant virtuvę labai svarbu atminti, jog kiekvienas baldas ir detalė turi padėti maisto ruošoje. Prieš renkantis baldus, pirmiausia reikia išsirinkti medžiagą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius. Baldu gamyba prasideda būtent nuo pagrindinės baldų medžiagos išsirinkimo, todėl patariama gerai pasidomėti įvairiais galimais variantais.

LMDP

Lietuvoje pati populiariausia baldų gaminimo medžiaga yra laminuotos medienos drožlių plokštės. Ji labiausiai vertinama dėl savo ilgaamžiškumo ir patvarumo, be to iš LMDP pagamintų baldų kainos ir kokybės santykis labai džiugina. Šiuos baldus naudoti labai patogu, jie nereikalauja didelės priežiūros, yra atsparūs įvairiems pažeidimams. Virtuvės baldų gamyba iš šios medžiagos dažnai pasirenkama tuomet, kai namuose norima sukurti modernųjį stilių, nes ši medžiaga pasižymi tekstūrų įvairove.

Medžio masyvas

Gana populiari medžiaga gaminant ne tik virtuvės, bet ir kitus namų baldus yra medžio masyvas. Ši medžiaga padeda sukurti klasikinio interjero stilių namuose. Labiausiai mediniai baldai vertinami už tai, jog jie lengvai derinami prie kitų namų baldų, taip pat jiems lengva surasti derančias detales. Mediniai baldai visada sukuria jaukumo ir šilumos įspūdį namuose. Nors medžio masyvo baldai ir atrodo įspūdingai ir tvirtai, visgi tai baldai, kuriuos reikia itin saugoti nuo įvairių mechaninių pažeidimų.

MDP

Kaip tarpinis variantas tarp laminuotos medienos drožlių ir medžio masyvo, yra medžio drožlių plokštės. Tai ypač mėgiama medžiaga žmonių, kurie siekia namuose sukurti išskirtinį unikalų stilių. Ši medžiaga pasižymi ne tik labai plačiu spalvų pasirinkimu, baldus taip pat galima pasirinkti matinius arba blizgius. Nors iš šios medžiagos gaminami baldai atrodo itin stilingai ir prabangiai, visgi tai medžiaga, kuri nėra labai atspari mechaniniams pažeidimams ir nepasižymi ilgaamžišku patvarumu.

Stiklas

Šiandien virtuvės ir kitų baldų baldu gamyba įmanoma ne tik iš medžio ir plokščių, vis daugiau klientų renkasi ir ypač stilingą – stiklinių baldų variantą. Nors priimtina, jog stiklas dažniausiai naudojamas kaip dekoras ar detalės, vis daugiau žmonių renkasi stiklines sienas, stiklinius stalus ar kitus baldus, gaminamus ne iš medžio ar laminato. Tokie baldai atrodo ypač stilingai ir suteikia prabangos įspūdi namams.  Jie taip pat yra labai lengvai valomi, tačiau reikalauja atsargaus elgesio.

Plastikiniai langai

plastikinio lango profilisLangai – mūsų namų akys. Svarbu, kad saugotų šilumą, neįleistų šalčio iš lauko. Norisi, kad langai sandariai užsidarytų ir nesigirdėtų nuolatinio kiemo bei gatvės triukšmo, kad jie būtų dideli ir lengvai atsidarytų. Dar kitiems svarbi langų spalva, dizainas, patvarumas. Reikia, kad jie nesikraipytų dėl įvairių gamtos sąlygų, laikui bėgant nesikeistų langų profilio spalva, kad jie saugotų nuo įsilaužėlių, stiklas būtų skaidrus, o visi mechanizmai veiktų nepriekaištingai tiksliai ir ilgai. Kokius langus rinktis, kad jie atitiktų visus išvardytus kriterijus? Paanalizuokime plastikinių langų charakteristiką.

Dabar plastikiniai langai yra populiariausi ir dažniausiai montuojami. Dažnai žmonės, kurie nori pasikeisti ranovuojamo, seno buto langus, ar įsidėti naujus į statomą būstą, klausia, kodėl verta rinktis plastikinius langus? kuo jie geresni už kitus?

Plastikas buvo išrastas 1813m. Anglijoje. Nuo tada jis pradėtas intensyviai naudoti gaminant žaislus, telefonus, radijo imtuvus, statybines medžiagas ir t.t

Vienas labiausiai paplitusių plastikų – polivinilchloridas (sutrumpintai vadinamas PVC). Iš jo dažnai gamina pastatų ir automobilių vidinės apdailos detales, vamzdžius, elektros laidų izoliuojančias dangas ir t. t. Jo istorija prasidėjo prieš 100m. Vokietijoje, kai mokslininkas Fritz Klatte atliko bandymą, kurio metu reagavo acetilenas su druskos rūgštimi. To bandymo metu buvo išgautas vinilo chloridas. Jis patentavo šį produktą, bet iki 1925 m. nerado kur panaudoti todėl patento galiojimo laikas pasibaigė. 1926 m. šią medžiagą užpatentavo amerikiečiai ir sugalvojo panaudojimo būdą.

Plastikiniai langai verti dėmesio pirmiausia dėl bene per pus mažesnės kainos nei mediniai ar aliuminiai langai. Tą patį galima būtų pasakyti ir apie langų montavimą. Šio tipo langams reikia minimalios priežiūros: langų rėmus tiesiog nuvalykite drėgna šluoste. Atidesnei priežiūrai kartą metuose su tam skirtomis specialiomis langų priežiūros priemonėmis sutepkite tarpines ir apkaustus, tačiau tai nėra būtina.

Plastikiniai langai yra sandarūs ir šilti – tai dar viena priežastis, kodėl jie užkariavo tokią didžiulę rinką. Šių langų rėmų šiluminės savybės priklauso nuo rėmų pločio, kamerinės struktūros, armavimo ir specialių užpildų naudojimo. Šiuo metu Lietuvoje naujausių plastikinių langų šilumos perdavimo koeficientas yra itin geras – siekia tik 0,7 W/m2K.

Pirkėjai, ieškodami ekologiškiausio sprendimo, dažnai renkasi arba medinius, arba plastikinius langus. Svarbu akcentuoti, kad plastikinių langų gamyboje naudojamų medžiagų cheminę sudėtį itin griežtai kontroliuoja higienos priežiūros tarnybos. Šio tipo langai tikrai nėra kenksmingi sveikatai, priešingu atveju nebūtų statomi ligoninėse, mokyklose, darželiuose.

Svarbiausia plastikinių langų dalis – yra jo profilis, pagamintas iš plastiko ir metalo konstrukcijos. Kuo profilis storesnis, tuo geresnės yra langų eksploatacinės savybės. Ploniausi, 60 mm profiliai yra naudotini tik pastato viduje įrengiamoms pertvaroms, durims, sienoms. Dažniausiai naudojami 70 mm storio profiliai, tačiau griežtėjant statybų norminiams reikalavimams vis dažniau pasirenkami ir storesni, pasižymintys dar geresnėmis savybėmis. Specialistai primygtinai rekomenduoja netaupyti renkantis kokybišką profilį. Jie būna baltos arba juodos spalvos. Atsižvelgiant į pirkėjo pageidavimą, gali būti dengiami įvairių atspalvių ir faktūros laminatu. Be abejo, dėl to langas langas pabrangs maždaug 30 proc. Svarbu atkreipti dėmesį į profilio kokybę. Pirmiausia atidžiai apžiūrėkite, ar profilis baltas/juodas ir švarus. Kitas kokybės kriterijus – kamerų skaičius. Pirkėjas, žinoma, į vidų neįlįs, kad pamatytų, kelių kamerų tai profilis, todėl belieka pasitikėti pardavėjo demonstruojamu perpjautu pavyzdžiu.

Kalbant apie langų armuotę, šiuo metu labiausiai paplitęs PVC profilių sustiprinimas cinkuoto plieno armuote. Mechaninis armatūros tvirtumas priklauso nuo jos formos, gabaritų ir storio. Nepaisant to, gerinant langų izoliacines savybes vengiama uždaro kontūro metalo armatūros naudojimo. Pažangiausiuose PVC langų sistemose dideliu šilumos laidumu pasižyminčią plieno armuotę keičia termoizoliacinės armatūros iš kompozicinių medžiagų.

Nepaisant pagyrų plastikiniams langams, vis dėlto juos perkant verta atkreipti dėmesį į tam tikrus dalykus. Svarbu pasirinkti patikimą langų pardavimo įmonę, susikūrusią gerą savo vardą ir turinčią nemažai patenkintų klientų. Nesikuklindami klauskite pardavėjo, kiek metų  egzistuoja įmonė, jei yra galimybė, apžiūrėkite patalpas, kuriuose įmonė montavo langus. Pamėginkite susipažinti ir su įmonės dokumentais – patikima įstaiga to ne tik kad neslėps, tačiau su malonumu rodys įvairius sertifikatus, diplomus, liudijimus.

Taigi, langai – namų veidas. Atėjus laikui keisti langus neskubėkite ir rinkitės atidžiai. Nesusigundykite vien tik geriausia plastikinių langų kaina ir skelbiamomis akcijomis.  Prieš pradėdami ieškoti plastikinių langų gamintojo, užduokite sau klausimą: kokią funkciją turi atlikti nauji plastikiniai langai? Juos rinktis reikia ypač atidžiai, mat jie pirmiausia krenta į akis. Be estetinės funkcijos, ne mažiau svarbu ir daugybė kitų: langai saugo nuo šalčio ir karščio, izoliuoja garsą, pagaliau saugo namus nuo plėšikų. Vieni pagrindinių plastikinių langų privalumai yra ilgaamžiškumas, lengva prižiūrėti, saugumas, didelis formos, dydžio, atidarymo būdų pasirinkimas Pasirinkus tinkamus, visus poreikius atitinkančius langus, į jūsų namus ateis jaukumas ir šiluma, jie taps patikima apsauga ir interjero puošmena.

© 2020 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑