4 kepimo patarimai – tobulam rezultatui

Ar kada nors esate susimąstę, kaip iškepti tobulą kepsnį, kaip užtikrinti tolygų šilumos pasiskirstymą arba kaip prižiūrėti keptuvę, kad ji išliktų funkcionali ne vienerius metus. Jeigu taip, pateikiame jums 4 patarimus, kaip teisingai kepti: nuo proceso pradžios iki pabaigos.

1. Lėtai kaitinkite keptuvę

Jei norite, kad keptuvė būtų ilgaamžė, venkite ją per greitai įkaitinti. Vietoj to – darykite tai lėtai. Per greitai kaitinant keptuvę ji gali deformuotis. Šios taisyklės vertėtų laikytis ir tuomet, jeigu turite keptuvę su nelimpančia danga ir norite užtikrinti ilgalaikį jos efektyvumą. Tokia savybė svarbi tiek maisto kepimo, tiek indo priežiūros (valymo) atžvilgiu. Įkaitinus keptuvę, temperatūrą galima padidinti.

2. Kepkite su riebalais arba be jų

Galite pasirinkti kepti su riebalais arba be jų – tai priklauso nuo jūsų keptuvės. Jeigu ji turi nelimpančią dangą, papildomų riebalų naudoti nebūtina, nes ir be jų maistas paprastai neprikepa prie paviršiaus. Jei norite kepti riebaluose, geriausiam rezultatui pasiekti rekomenduojama rinktis alyvuogių arba rapsų aliejų. Abu jie pasižymi dideliu mononesočiųjų riebalų kiekiu, todėl leidžia maistui neprilipti.

Jeigu norite gaminti be riebalų, į keptuvę įpilkite šiek tiek vandens: jeigu jo lašiukai pradeda „šokinėti“, indas yra pakankamai karštas. Šį triuką galima panaudoti ir tuomet, kai kepama su aliejumi: jį reikėtų pilti tik tada, kai pasiekiama kepimo temperatūra, t. y. vandens lašiukai pradeda „šokinėti“.

Kepant su sviestu ar margarinu, jį reikėtų dėti ant neįkaitusios keptuvės. Kai riebalai pradės burbuliuoti, bus galima pradėti kepti.

3. Kepdami naudokite 2/3 šilumos

Kepant maistą paprastai nereikia naudoti didžiausios viryklės temperatūros. Aukštos kokybės keptuvėms pilnai pakanka 2/3 maksimalios šilumos. Toks maisto ruošimas gali padėti išvengti patiekalo sugadinimo ir prailginti turimo virtuvės reikmens naudojimo laiką.

Kepimo metu naudojant 2/3 viryklės šilumos taip pat išvengiama riebalų perkaitimo (jei jie naudojami) ir vadinamosios smilkimo temperatūros. Ją pasiekus riebalai pradeda skilti į glicerolį bei riebalų rūgštis ir ima sklisti melsvi dūmai.

4. Kruopščiai išvalykite

Kuo geriau rūpinamasi keptuve, tuo ilgiau ji išlieka funkcionali. Norint užtikrinti šio virtuvės reikmens ilgaamžiškumą, svarbu ne tik vengti greitų temperatūros pokyčių, kaip jau buvo minėta prieš tai, bet ir tinkamai jį valyti. Tai patariama daryti keptuvei dar esant šiltai, bet ne karštai. Ją plauti rekomenduojama rankomis, naudojant karštą vandenį ir įprasta ploviklį.

Jau kurį laiką ieškote tobulos keptuvės? Ją galite patogiai išsirinkti ir užsisakyti čia: https://zana.lt/keptuves. Nustebinkite artimuosius naujais maisto šedevrais!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *