Vertingos pamokos namų garaže – ko pamokyti vaikus?

Šiuolaikinė karta daug mažiau žino apie automobilių priežiūrą ir tai kaip suprasti transporto priemonių „kaprizus“. Tačiau automobilis kuo toliau, tuo labiau tampa gyvenimo dalimi, be kurios sunku išsiversti. Jei vaikai rodo susidomėjimą automobiliais, jūsų veikla garaže, leiskite jiems patirti pažinimo džiaugsmą ir pateikite kelias svarbias pamokas, kurios pravers gyvenime. Tuo pačiu tai vaikams parodys, kaip svarbu ne tik vairą sukioti, bet ir žinoti, dėl ko tas vairas sukasi. Taigi, tėvų ir vaikų veikla garaže gali būti ne tik laikas kartu ir bendrystė, bet ir naudingos pamokos.

Perskaitykite matuoklius ir papildykite skysčius

Kiekvienas turėtų žinoti, kaip saugiai, tinkamai perskaityti variklio alyvos ar langų valymo skysčio matuoklį ir mokėti pilti skysčius, tokius kaip variklio alyva, valytuvų skystis ir aušinimo skystis. Laikykite matuoklį ir išmokykite vaiką tinkamai jį perskaityti, kad jis nustatytų, ar linija yra per žema ar per aukšta. Jei matuojamo skysčio per mažai, atsargiai įpilkite daugiau skysčio į rezervuarą.

Patikrinkite šviesos žibintus

Reikia dviejų žmonių, kad patikrintumėte, ar visos lemputės ir šviesos signalai veikia. Todėl leiskite vaikui stovėti už automobilio ir patvirtinti, kad  įjungėte avarinius žibintus, posūkio signalus, stabdžių žibintus ir kt. Išmokykite vaiką, kur žiūrėti ir ką kiekviena lemputė signalizuoja.

Perskaitykite prietaisų skydelį

Užvedant automobilį dalis lempučių prietaisų skydelyje užsidega ir iškart užgesta. Tačiau kai kurios jų lieka degti ir itin svarbu žinoti ar jos turi degti ir tai normalu, ar tai rodo tam tikrą gedimą. Lempučių daug, todėl įspėjamosios automobilio skydelio lemputės gali atrodyti kaip per didelis kiekis informacijos vaikui. Visgi galima supažindinti su apibendrinta informacija. Štai pavyzdžiui, žali simboliai prietaisų skydelyje paprastai yra informacinio pobūdžio ir nesimbolizuoja nieko grėsmingo. Geltoni yra įspėjamieji ir į juos reikia atkreipti dėmesį bei įsitikinti ar galima tęsti kelionę. Tuo tarpu raudoni simboliai signalizuoja, jog reikia kaip mat sustoti ir kreiptis į autoservisą.

Ši informacija naudinga ir tuo, jog kartais susikaupę žiūrėdami į kelią nepastebime naujai užsidegusios lemputės Tuo tarpu šalia važiuojantys vaikai, besižvalgydami aplink ir žinodami kas turi matytis prietaisų skydelyje, galės atkreipti dėmesį ir informuoti jus.

Nuplaukite automobilį

Leiskite savo vaikui užpildyti kibirą žarna, nušveisti automobilio kėbulą kempine ir nuplauti paviršių. Kartu plauti automobilį gali būti labai smagu. Be to, kuo daugiau rankų padės, tuo greičiau darbas eisis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *