Kaip įrengti klasikinio stiliaus svetainę?

Klasikinis interjero stilius – vis dar vienas populiariausių pasirinkimų. Klasikinis stilius išsiskiria unikalia elegancija, rafinuotu solidumu, tolygia spalvų monochromija. Tiesios, simetriškos linijos, išlaikomos nepriekaištingos proporcijos kuria harmoniją ir išryškina tvarkos įspūdį. Šiame straipsnyje pateikiami svarbiausi aspektai, kuriant klasikinio interjero stiliaus svetainę.

Kokybiškos medžiagos

Šio stiliaus svetainėje dominuoja natūralių audinių tekstinės gaminiai – medvilnė, linas, vilna, šilkas. Minkšti baldai dažniausiai būna iš tvirto audinio, pavyzdžiui, velveto ar odos. Korpusiniai baldai arba minkštų baldų pagrindai neretai gaminami iš kokybiškos medienos, pavyzdžiui, raudonmedžio, riešuto ar raštuoto beržo. Dekoracijos taip pat pasižymi aukštos kokybės medžiagomis, pavyzdžiui, tvirto rėmo veidrodis virš sofos puikiai įsilies į interjerą.

Baldų išdėstymas

Klasikinis interjero stilius išsiskiria ne tik aukštos kokybės baldais, bet ir šių simetrišku išdėstymu. Minkšti svetainės baldai, pavyzdžiui, sofos ar minkšti kampai, dažniausiai būna pagrindiniais erdvės objektais. Idealu, jei pasirinktas pagrindinis minkštas baldas – kambario centre.

Visi kiti baldai ir elementai išdėstomi simetriškai, suteikiant veidrodinį atspindį. Pavyzdžiui, šalia sofos, iš abiejų pusių pastatomi du kavos staliukai. Ant kavos staliukų uždedamos vienodos ar panašios vazos, šviestuvai ar kiti dekoro elementai.

Monochrominės spalvos

Įprastai klasikinio interjero namų sienos – neutralių spalvų. Tokiu būdu sodrių tonų baldai, meno kūriniai ar rankų darbo dekoracijos tik dar labiau išryškinami. Čia dažniausiai pasirenkamos raudonos, rudos, žalios ar karališkos mėlynos atspalviai. Be to, svarbus ir tolygus apšvietimas. Kaip ir baldai, apšvietimo šaltiniai turi būti integruoti simetriškai, kad tolygiai apšviestų namų erdves.

Taigi, šis interjero stilius gyvuoja jau šimtmečius, tik vis atsiranda papildomų medžiagų, formų, derinimo su kitais stiliais subtilybių. Laikydamiesi aukščiau aptartų aspektų, lengvai atsirinksite reikalingus baldus ir dekoracijas. Nepamirškite, kad klasikinis interjeras šiandien yra ne tik elegancija, bet ir komfortas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *