Terasos lentos: medinės ar hibridinės?

terasos lentos

Turint individualų namą, terasa yra praktiškai neatsiejama jo dalis. Tik kokia medžiagas rinktis? Ar medinės terasos lentos yra geriau, nei „plastikinės“? Padiskutuokime.

Medinės vs „plastikinės“ terasos lentos

Kodėl straipsnio pavadinime neužsimename apie plastikines tarasines lentas, o naudojame hibridinį pavadinimą? Priežastis paprastas, tos lentos nėra visiškai plastikinės. Jose yra šiek tiek medžio, tad geriau jas būtų vadinti hibridinėmis. Bet atrodo jos kaip plastikinės ir su tokia pirkėjų nuomone yra sunku pasiginčyti. Plastikinės – tai plastikinės.

Kokie jų privalumai ir trūkumai?

Medinės terasos lentos yra pigesnės. Jei tai terasos lentos maumedis – gali būti ir brangesnės už plastikines, nes maumedis yra ilgaamžis medis. Vienos iš pigiausių terasinių lentų yra parduodamos populiariuose prekybos centruose. Depo terasines lentos yra vienos iš pigiausių. Terasinės lentos Ermitažas taip pat nebrangu, jei perkate per akciją. Bet kuriuo atveju, medinės lentos bus pigesnės.

Kas turi galimybę, tas perka terasines lentos Lenkijoje, kur visos statybinės medžiagos yra pigesnės dėl didesnės statybų rinkos.

Kokie plastikines terasines lentos atsiliepimai? Patys geriausi. Jos nenusitrina, nesusisuka, netrūkinėja varžtai, jų nereikia kiekvienais metais dažyti. Atrodo, kad jų iš viso nebereikia dažyti… Štai dėl ko PVC terasines lentos Moki-veži parduotuvėje yra vienos iš „einamiausių“ prekių.

Montavimas ir garantijos

Montuoti terasines lentas gali kiekvienas. Tikrai nesudėtinga, turint tinkamą niveliavimo įrangą. Svarbiausia, kad pagrindas būtų išlygintas ir tinkamai paruoštas. Visa kita – tik technika. Medinės terasos lentos yra tiesiog priveržiamos specialiais medvaržčiais. Plastikinės terasos lentos sukabinamos tarpusavyje kaip laminatas ir pritvirtinamos specialiomis kabėmis. Tai nesudėtinga, nors rekomenduojama šį darbą patikėti profesionalams. Tik taip galima gauti garantinį raštą. O garantijos čia tikrai reiks. Ypač, kai vaikai važinėja per terasą dviračiu ar riedučiais…

Dar yra ir pusinės terasinės lentos, skirtos nedideliems darbams. Pusines terasines lentos kaina yra kiek mažesnę, nors ir ne 50 proc. „visos“ lentos. Terasinės lentos parduodamos vienetais. Reiktų atminti, kad jupoja terasines lentos yra skirtingų išmatavimų. Jų plotis yra 12 arba 14 centimetrų, o ilgis priklauso nuo poreikių. Galima įsigyti ir 6, 4, 3, 2 metrų ilgio terasos lentas.

Svarbu, kad būtų patogu atsivežti ir išsikrauti. Lentas tarpusavyje galima sujungti, nors specialistai kreivai žiūri į tokį bandymą – jie stengiasi, kad lenta skersai terasos eitų tik viena.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *