Svetainės baldai moderniame interjere

svetainės baldaiModerniame interjere viena pagrindinių svetainės baldų rūšių visuomet buvo ir yra – sekcijos. Šie baldai, bent jau tokios išvaizdos ir funkcionalumo kaip mes įpratome juos matyti dabar, pirmą kartą atsirado interjeruose tolimame 50-jų metų viduryje. Tuo metu tai buvo labai stambūs dideli baldai padengti medžio faneruote arba apklijuoti specialiu medį imituojančiu popieriumi.

Pirmosios sekcijos buvo prabangos ir prestižo reikalas, toli gražu ne kiekvienas žmogus galėjo sau leisti taip pasigražinti savo svetainę.

Tokie baldai mums viems gerai pažystami, mat jie tik labai pamažu keitėsi netgi iki 90-jų metų vidurio. Kiekvienuose namuose buvo beveik tokia pati arba panaši svetainės baldų sekcija. Kai kam pasisekdavo nusipirkti užsienio gamybos baldus, bet daugelį butų puošė neišsiskirianti vietinė produkcija.

Didelis pokytis tokių baldų asortimente įvyko 2000-jų pradžioje. Svetainės baldai buvo iš esmės pakeisti, praplatinant jų talpumą, funkcionalą ir komplektavimo galimybes.

Naujų svetainės baldų pranašumai lengvai pastebimi – tai zoninis skyrių suskirstymas pagal paskirtį, didesnė naudinga erdvė įvairiems daiktams ir be abejo pats baldų dydis.

svetainės baldaiŠiuolaikiniai svetainės baldų projektuotojai sugebėjo padaryti rodos sunkiai įgyvendinamą. Sumažinant baldų dydžius jie sugebėjo suteikti juose daugiau naudingos susidėjimui vietos. Tai pasiekta suskirstant kiekvieną skyrių pagal jo funkcionalumą: ištraukiami stalčiai dabar skirti smulkiems daiktams arba nedideliems rūbams susidėti, lentynuose galima sutalpinti namų apyvokos daiktus ar nedidelius svetainės aksesuarus ir panašiai, o didesniuose skyriuose už durelių yra daug vietos stambesniems daiktams, kurių naudojimas buityje yra retesnis. Tokiu būdu nauji svetainės baldai nors ir būdami bene dvigubai mažesni nei jų pirmtakai, suteikia tiek pat arba netgi daugiau praktiškumo.

Dar vienas atskiriamasis naujoviškų baldų požymis būtų jų dizaino supaprastinimas įtakojantis bendrą vaizdinį palengvinimą. Aiškios, tiesios linijos pakeitė anksčiau vyravusią sunkią baldų apdailą, o apie pilną svetainės sienos išnaudojimą kaip anksčiau, dabar jau niekas nebesvarsto. Kai kurie iš naujų sekcijų komplektų yra pilnai pakabinami, o jų gylis tesiekia 45-50 centimetrų. Namų šeimininkams telieka maloni užduotis kaip geriau išnaudoti atsiradusią didesnę erdvę.

Naujiems svetainės baldams naudojama apdaila pati įvairiausia. Anksčiau dominavusias 2-3 įprastas spalvas pakeitė begalė atspalvių ir tonų. Pagal pirkėjo reikalavimus baldai gali būti dažomi, faneruojami ar padengiami laminatu. Sparčiai pradėtas naudoti ir stiklas. O gražiausios kompozicijos virtuoziškai išgaunamos derinant iš karto netgi kelias medžiagas, kombinuojant šiltesnes ir šaltesnes spalvas.

Svarbiausiai tai, kad svetainės baldai pradėti gaminti galvojant apie žmogų ir kasdienį jo namų patogumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *