Stumdomos durys ir spintų konstrukcijos vaikų kambariui

stumdomos durysĮrengdami vaikų kambarį, ieškome optimaliausių sprendimų. Norime, kad šioje erdvėje vaikas jaustųsi patogiai ir laisvai, be to, labai svarbu lavinti vaiko kūrybiškumą ir išsaugoti žaidimų kambario unikalumą. Natūralu, kad minėtoji patalpa reikalauja ypatingo mūsų dėmesio. Ieškodami baldų, vertiname jų saugumą, funkcionalumą ir kokybę. Vienas svarbiausių mūsų uždavinių – kokybiškos spintos paieška. Pastaraisiais metais ypatingo pirkėjų dėmesio sulaukia stumdomos durys ir įvairiaspalviai konstrukcijų raštai.

Spinta pasirenkama priklausomai nuo vaiko amžiaus ir mažylio kambario dydžio. Siekiant priimti praktišką sprendimą, rekomenduojama pagalvoti apie lubas siekiančias spintas. Nors vaikas negalės pasiekti viršutinių lentynų, ten galėsite laikyti mažiau reikalingus daiktus, pvz., sezoninius drabužius arba nebereikalingus žaislus. Tiesa, nekraukite į viršų tų daiktų, su kuriais vaikas norės žaisti – mažieji ieškos būdų, kaip juos pasiekti, todėl gali susižeisti.

Būtina pagalvoti apie spintų durų konstrukcijas. Vienas populiariausių sprendimų – stumdomos durys. Tiesa, šiuo atveju turite įvertinti mažųjų saugumą ir rinktis tik pirštų nepriveriančius sprendimus. Nepamirškite pagalvoti apie durų rankenas. Jei vaikas dar mažas, rekomenduojama atsisakyti aštrių kampų ir briaunų, kurios gali sužeisti. Jei vaikų kambarys nedidelis, vienas praktiškiausių sprendimų – stumdomos durys su veidrodžiais. Minėtosios konstrukcijos vaiko kambariui suteiks daugiau erdvės. Vis dėlto, toks sprendimas dažniau rekomenduojamas paaugliams ir, saugumo sumetimais, nepatariamas mažamečių kambario įrengimui.

Ieškodami optimaliausio sprendimo, nepamirškite, kad labai svarbu pagalvoti apie spintoje esančių lentynų ir stalčių išdėstymą. Jei turite kelis vaikus, atsižvelkite į tai, kad jiems bus reikalingos atskiros erdvės. Jei norite palaikyti švarą ir tvarką, įrenkite daugiau lentynų. Pagalvokite apie jų aukštį – vaikas turi lengvai pasiekti jam reikalingus daiktus, kadangi, priešingu atveju, jis gali susižeisti (pvz., lipdamas ant kėdės), be to, taip bus slopinimas vaiko individualumas. Siekdami priimti racionaliai pagrįstą sprendimą, pasitarkite su profesionaliu baldininku.

Atlikti tyrimai rodo, kad harmoninga, saugi ir jaukiai įrengta aplinka padeda lavinti vaikų kūrybiškumą, formuoja vaiko asmenybę ir padeda ugdyti protines jo galias, todėl labai svarbu pagalvoti apie visus vaiko poreikius atitinkančią gyvenamąją erdvę. Nepamirškite, kad čia vaikai praleidžia labai daug laiko – kambaryje mažieji ilsisi, žaidžia ir mokosi. Labai svarbu pagalvoti apie tikslingą zonų išdėstymą. Viena kambario erdvė turi būti skirta žaidimams, kita – mokymuisi, trečia – poilsiui. Kuo vaikas jaunesnis, tuo daugiau žaidimo erdvės jam reikia. Jei vaiko kambarys labai mažas, pagalvokite apie paaukštintą lovą, po kurią galėtumėte įrengti pramogų zoną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *