Stiklinės vidaus durys – šiuolaikiškas sprendimas

vidaus durysStiklas jau kurį laiką lietuvių namuose yra itin vertinamas. Tai tvirta ir patikima medžiaga, suteikianti interjerui daugiau grakštumo, skaidrumo ir erdvės. Ne retai stiklu dekoruojamos erdvės, kuriose reikia daugiau šviesos ir laisvės. Dažniausiai stiklas atranda vietą tokiose patalpose kaip virtuvė ar vonia. Čia ne retai pritaikomos ir vidaus durys iš stiklo medžiagos.

Tradiciniai sprendimai

Jau minėjome, kad dažniausiai stiklas dekorui bei įvairioms detalėms ir baldams pasirenkamas vonioje ar virtuvėje. Durys iš stiklo šiose erdvėse taip pat ne naujiena. Dažniausiai tokiose vietose stiklinės durys montuojamos todėl, kad jos yra labai lengvos ir patikimos. Dažniausiai būtent stiklas pasirenkamas į tokias erdves, kur gausu įvairių kvapų, drėgmės ir garso. Nes stiklinės pertvaros puikiai sulaiko drėgmė ir kvapus. Be to, jos neprisigeria ne tik drėgmės, bet ir kvapo, jas lengva nuvalyti ir prižiūrėti. Skirtingai nei plastmasės ar medienos duris. Jas reikėtų nuolat valyti, plauti, kartais jose įsigėrusio kvapo tiesiog nebeįmanoma išvalyti.

Be to, stiklinės vidaus durys tokioms mažoms erdvėms, kaip vonia ar virtuvė, yra tiesiog būtina dekoracija, kai norime suteikti daugiau erdvės ir šviesos. Labai patogu, kai mažoje erdvėje stiklinė medžiaga tiesiog sukuria papildomą šviesos šaltinį ir optiškai padidina kambarį. Be to, stiklas dažniausiai įsivaizduojamas kaip trapus ir minkštas, todėl suteikia daugiau jaukumo ir lengvumo įspūdžio. Tai labai padeda vonioje, kai norime atsipalaiduoti ir virtuvėje, kai nenorime jaustis apsunkę.

Išbandome naujas idėjas

Tačiau interjero specialistai pastebi, kad stiklinės durys lietuvių namuose vis dažniau atsiranda naujose, šiuolaikiškose, ne tokiose nuspėjamose vietose. Pavyzdžiui, vis dažniau stiklines duris galima pamatyti svečių kambaryje kaip pertvarą į drabužinę ar kitą patalpą. Tokioje vietoje labai tinka slankiojančios vidaus durys ir ne retai jos būna pagamintos būtent iš stiklo.

Dar viena nauja idėja – terasos ar balkono durys iš stiklo. Tai vis dažnesnis apsisprendimas, kuriant modernius ir šiuolaikiškus namus. Tokio tipo durys suteikia kambariui daugiau erdvės ir dar labiau atpalaiduoja. Didžiulės stiklo durys atveria kambarį ir suteikia netgi šiek tiek mistinio jausmo, kai būdami namuose, kartu jaučiatės, lyg būtumėte šiek tiek ir už namų ribų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *