Staltiesės ir jų įvairovė

Staltiesių įvairovė itin didelė. Norisi ir tvarkingai atrodančios, ir ilgaamžės, bet apsispręsti sunku. Reikia išsirinkti audinį, nuspręsti, koks dydis tinkamiausias, o dar spalva… sprendimas nebe toks ir lengvas! Būtent šie trys aspektai ir padės jums išsirinkti tinkamiausią staltiesę savo namams.

Staltiesės dydis

Dėl estetikos yra labai svarbu, kaip staltiesė krenta. Pradėkite nuo savo stalo, kuriam ketinate pirkti staltiesę, išmatavimų. Kvadrato bei stačiakampio formos stalams reikėtų išmatuoti jų kraštinių ilgius. Renkantis staltiesę apvaliems stalams matuojamas stalo skersmuo. Ovaliam stalui tiks stačiakampio bei ovalo formos staltiesė, o apskritimo formos stalui – kvadrato arba apvali. Išsimatavę stalo matmenis atkreipkite dėmesį į staltiesės matmenis. Žinotina, kad staltiesė atrodys skoningai, jei jos kraštai kris bent 15cm, todėl jei tai apvali staltiesė, ieškokite bent 30cm didesnės nei jūsų stalo skersmuo. Kvadrato bei stačiakampio formos staltiesėms galioja ta pati taisyklė: stalo matmenis “pailginkite“ 30cm.

Staltiesės audinys

Susimąsčius apie staltiesės audinį, žinoma, norisi išsirinkti ilgiau tarnausiantį variantą. Iš kartos į kartą perduodamos būdavo būtent lino staltiesės ir patalynės komplektai. Linas ant stalo atrodys prabangiai ir skoningai. Tai ilgaamžiškas bei ekologiškas pasirinkimas. Be to, šis audinys visada atrodo tvarkingai, pasižymi lengva priežiūra. Savashome savo asortimente turi ir ryškių lino staltiesių, kurios suteiks itin pakilios nuotaikos jūsų valgomajam ar virtuvei https://www.savashome.lt/staltiese-linen-yellow1632 .

Medvilnės staltiesės lengvai lyginamos net karščiausiu lygintuvu, lengvai plausis ir išlaikys spalvą. Tačiau verta nepamiršti, kad lino bei medvilnės audiniai linkę trauktis. Turėkite tai omenyje renkantis staltiesės dydį ir pasirinkite kiek didesnę staltiesę.

Poliesteris taip pat geras pasirinkimas. Ypač šis audinys tinka vakarėliams, progoms, nes yra lengvai prižiūrimas ir atsparesnis dėmėms nei kiti audiniai.

Staltiesės pritaikymas interjere

Labai svarbu žinoti, kada staltiesė bus naudojama. Jei tai oficialus renginys, svarbu rinktis ryškiai baltą arba kaulo spalvas. Kitoms progoms ar nuolatiniam naudojimui namie galima rinktis kuo įvairiausias, net juodas ar margas staltieses. Norint išgauti norimą kambario emociją tereikia priderinti spalvą ar raštą prie kambario interjero. Taip bus lengva suteikti norimam kambariui žaismingumo, galbūt santūrumo ar sukurti valgomąjį ar desertų stalą didžiausiu dėmesio centru kambaryje. Verta nepamiršti ir indų, kuriuos naudojate. Darnumas tarp staltiesės ir indų ar stalo dekoracijų lengviausiai išgaunamas derinant baltą su bet kokia kita spalva. Kitais atvejais pakanka derinti spalvų ryškumą – pastelinė staltiesė derės su švelnių spalvų ar skaidriais indais, ryški staltiesė – su žaismingais, sodrių spalvų arba skaidriais indais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *