Prieš kelias dešimtis metų protingos sistemos ir išmanus namas atrodė kaip mokslinės fantastikos dalis, tačiau tokio tipo fantastika vėliau dažnai tampa realybe. Iš tiesų, namai ėmė „protingėti“ palaipsniui, kaskart, kai būdavo surandamas naujas technologinis buitį palengvinantis sprendimas. Viską vainikavo galimybė kontroliuoti skirtingas technologijas su viena sistema. Bene didžiausią reklamą „protingam namui“ padarė feisbuko įkūrėjas Markas Zuckerbergas, leidęs daugybei žmonių sužinoti apie jo protingas namų sistemas. Dabar išmaniųjų namų sistemos jau tapę įprastu pasirinkimu daugybei savo namus įrenginėjančių žmonių. Jeigu ir jūs svarstote, ar vertėtų į tai investuoti kuriant savo būstą – štai keletas klausimų, kurie galbūt kils.
Kas yra protingas namas?
Protingu namu (angl. „smart house“) vadinamas namas ar butas, kuriame visos automatizuotos sistemos valdomos centriniu kontroliavimo būdu. Bevieliu ryšiu informacija apie kiekvieną įrenginį pasiekia kontrolinį punktą. Gyventojų patogumui, sistema gali būti valdoma specialiais distanciniais pultais, priėjus tiesiogiai prie sienoje įmontuoto pulto, taip pat su išmaniuoju telefonu ar kitu įrenginiu. Dirbtinio intelekto metodai gali atpažinti ir gyventojų balsą, tam tikras komandas, tuomet protingo namo sistemos gali būti valdomos ir balsu.
Protingo namo sistema paprastai apjungia ir leidžia lengvai kontroliuoti šiuos įrenginius is elektroninius, automatizuotus prietaisus:
- Apšvietimo sistemas. Gali būti įjungiamas, išjungiamas apšvietimas skirtinguose kambariuose, zonose, gali būti jungiami pasirinkti šviestuvai, pasirenkamos tam tikros apšvietimo aplinkos ir nuotaikos, kontroliuojamas apšviestumas, pritemdymas.
- Temperatūros ir vėdinimas. Vadinamasis vidaus klimatas taip pat gali būti kontroliuojamas viduje. Pasirenkama norima temperatūra skirtinguose kambariuose, į signalus tuomet reaguoja dujinis ar kitoks šildymas. Namai turi būti ir pakankamai vėdinami bei drėkinami, taigi, tam taip pat naudojamos drėkinimo sistemos, kontroliuojamos tuo pačiu centriniu kontroliavimo mehcanizmu, išmanių namų sistema.
- Žaliuzių, roletų, užuolaidų automatinis valdymas.
- Signalizacijos, visos saugos sistemos.
- Garso aparatūros valdymas. Galbūt tik pabudę norite išgirsti mėgstamą dainą, o gal kažkuriuo pasirinktu metu norite girdėti radijo programą. Viską galima pajungti naudojant išmanių namų sistemą.
- Video sistemos. Visi televizoriai ir kitokios vizualizacijos, vadinamasis „namų kinas“ taip pat gali būti valdomas su ta pačia sistema.
- Žmonių patekimo į patalpas ar kiemą kontroliavimas. Su ta pačia išmanių namų sistema galima atidaryti ar uždaryti vartus, namų duris, langus, per kameras matyti ir mikrofonus girdėti, kas ateina ir pan.
Kuo naudingos išmaniojo namo sistemos?
Kiekvienas laikmetis turi savo tendencijas, įrengiant namus. Dabar populiarėja protingų namų sistemos, padedančios gyventi patogiau. Kuo jos naudingos:
- Protingų namų sistemos taupo elektros energiją, kadangi galima labai lengvai reguliuoti šildymą, apšvietimą ir kitas sąlygas.
- Protingų namų sistemos taupo laiką, nes visas sistemas galite pasiekti per centrinį valdymo pultą.
- Šios sistemos gali būti idealiai pritaikytos prie jūsų poreikių, sukūrus reikiamas aplinkas, pavyzdžiui, vakarui, rytui, pagal nuotaikas ir pan.
- Pasirinkdami pažangiausią sistemą namams, ilgai jausite, kad gyvenate naujovių priešakyje, einate koja kojon su moderniais ir šiuolaikiškais sprendimais.
Kokias problemas sprendžia išmanios namų sistemos?
Daugybei žmonių išmanios sistemos palengvina kiekvieną dieną ir leidžia nesukti galvos dėl smulkmenų. Gyvename tokiu tempu, kai per dieną turime šimtus reikalų. Su išmaniomis sistemomis bent jau mūsų namai tampa tikra komforto zona, kurioje viskas pritaikyta tiesiog mums, viskas padaryta dėl mūsų ir kuo patogiau.
Puikios sistemos- rekomenduoju!