Pigūs čiužiniai irgi gerina miego kokybę

pigus ciuziniai

Geras čiužinys – brangus čiužinys. Tai tampa savotiška aksioma pardavėjų lūpose, tačiau ar viskas yra taip? Pirmiausia reiktų išsiaiškinti, kas daro čiužinį brangiu.

Pirmiausia, tai pažangūs sluoksniai. Viskoelastinis čiužinys tokių turi ne vieną. Jie skirti sugerti prakaitą, neišleisti jo į išorę, apsisaugoti nuo erkučių ir alergijas sukeliančių bakterijų. Toks čiužinys negali būti statomas ant žemės, tik ant grotelių, kad būtų užtikrinama geresnė oro cirkuliacija. Čiužinys turi ne vieną užvalkalą, o du, dėl to ir kaina skiriasi 50 eurų.

Negi spyruoklinis čiužinys yra toks prastas? Pasižiūrėkite šį video. Jame rodomas eksperimentas su spyruokliniu čiužiniu. Viename krašte pastatyta vyno stiklinė, o šalimais mėtomas boulingo kamuolys. Vynas neišsilieja…

Tiesa, spyruoklės čia yra nesiliečiančios tarpusavyje, todėl ir pasiekiamas toks puikus rezultatas.

Viskozė turi tą plačiai išreklamuotą funkciją, kaip spaudimo įsimenamumas. Tiesiog įsimenama jūsų kūno forma. Ar tikrai tai yra reikalinga? Geras spyruoklinis čiužinys taip pat nė kiek neprasčiau prisitaiko prie formų ir išsimiegama tikrai puikiai ir kokybiškai.

Putų poliuretanas dar yra žinomas kaip porolonas yra tik vienas iš sluoksnių čiužinyje. Tai nebrangi medžiaga, todėl pigūs čiužiniai gaminami būtent iš jo. Kuo poliuretano daugiau, tuo čiužinys yra kietesnis. Deja vien tik poliuretano čiužinys ilgalaikiam miegojimui nėra tinkamas. Jei jis lovoje svečių kambaryje – be problemų, tačiau ilgiau ant tokio miegant gali atsirasti duobių. Dėl to jis nėra labai ilgaamžis. Tiksliau pakankamai ilgaamžis, tačiau kokybiško miego ant seno poroloninio čiužinio tikėtis nevertėtų.

Reiktų atminti dar vieną dalyką. Viskoelastinis čiužinys su poliuretanu viduje yra tinkamas nedidelio svorio žmonėms. Be to jis dedamas tik ant grotelių, todėl gali kilti įvairių nepatogumų, jei su laiku priaugama svorio.

Kai čiužinys pagamintas iš poliuretano, reiktų atkreipti dėmesį į jo tankumą, kuris tiesiogiai lemia kietumą. Kuo jis tankesnis, tuo mažiau įdumba. Dažnai interneto parduotuvėse sutiksite žymėjimą „Vidutinis kietumas“ arba „vidutinis minkštumas“. Tai reiškia, kad jis labiau kietas nei minkštas. Kietų žiužinių greičiausiai nerasite, nes tokie nesuderinami su kokybišku miegu. Jei svoris didelis, rekomenduojama rinkti kietesnį. Jei nedidelis – minkštesnį čiužinį. Kitas momentas yra gamintojas. Jei renkatės lietuvišką produkciją, nusiteikite sumokėti kiek daugiau. Pavyzdžiui, lietuviški čiužiniai MIEGIS, yra labai kokybiški, bet brangesni už pigiausius lenkiškus ir kiniškus. Kodėl? Priežasčių ne viena. Viena pagrindinių – nedidelė rinka, mažai standartinės gamybos. Kita priežastis – nedideliems kiekiams kokybiškos žaliavos yra brangesnės. Lietuviški gaminiai kokybe tikrai pasižymi lyginant su kaimynų gaminiais, tad norintiems patikimo čiužinio visada rekomenduojama rinktis vietos gamintojų produkciją.

Pigūs čiužiniai gali būti kokybiški ir miegas bus tikrai geras, jei pasirinksite jį pagal savo lovą, svorį ir miegojimo įpročius, o ne tik pagal garsius pavadinimus arba mažiausią kainą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *