Paprastas ir lengvas lauko terasų įrengimas

terasa

Tikriausiai daugelis iš mūsų įsirengę terasas džiaugiasi jose galėdami komfortiškai leisti savo laisvalaikį, pavyzdžiui, gulėdami ant gulto su knyga rankoje, besišnekučiuodami su draugais arba tiesiog pietaudami kartu su savo artimaisiais. Na, o dar neturintys terasos, apie tai svajoja bei svarsto, kaip geriausiai būtų ją įrengti.

Dažniausiai ramybės neduodantys klausimai yra šie:

  • Pirma – abejonė ar žemės sklypas ir namas yra tinkamo išplanavimo;
  • Antra – dažnai neapsisprendžiama, kaip terasa turėtų atrodyti bei iš kokių medžiagų ji turėtų būti pastatyta, ar įmanoma terasą įrengti ant šlaito, kaip ją pastatyti kuo mažiau sudarkant aplinką, ar įmanomą ją pastatyti savarankiškai ir kt.

Taigi, šiame straipsnyje pristatysime būdą, kaip greitai ir lengvai įrengti lauko terasą.

Planuojant terasos įrengimą, visų pirma galvoti reikėtų pradėti apie jos būsimus pamatus, nes tai svarbiausias bet kokio būsimo statinio elementas.

Statant terasas nėra būtini ištisiniai pamatai. Kadangi terasos svoris yra sąlyginai mažas, joms visiškai pakanka polinių pamatų. Poliniai pamatai gali būti išlieti iš betono, mediniai (iš ąžuolo) arba sraigtiniai pamatai iš plieno. Šiuo atveju mes kalbėsime apie metalinius sraigtinius pamatus, nes tai lengviausias ir greičiausias būdas turėti patikimus pamatus savo būsimam statiniui.

Kas yra sraigtiniai pamatai?

Sraigtinis pamatas – tai metalinis smailėjantis cilindras su sriegiu, kurį su specialiu gręžtuvu galima įsukti į žemę. Šiuos metalinius polius galima naudoti ne tik terasoms, bet ir bet kokio lengvo tipo statiniams statyti.

Sraigtiniai pamatai būna U formos bei su plokštele. Tiek viename, tiek ir kitame poliaus tipe yra iš anksto paruoštos skylutės, skirtos varžtams perkišti, kad pastarųjų pagalba būtų galima lengvai pritvirtinti sijas prie polių.

Teresos statybų eiga naudojant sraigtinius pamatus

Naudojant sraigtinius pamatus, technologiškai terasos statymo eiga yra labai paprasta:

  • Visų pirma reikia suplanuoti ir išmatuoti būsimos terasos dydį, pasiruošti statybines medžiagas (sraigtiniai poliai, atraminės sijos, lagės, dailylentės, varžtai ir medvaržčiai) bei įrankius.
  • Kitame etape specialiu gręžtuvu numatytose vietose yra susukami poliai.
  • Dar kitame etape yra pradedamas statyti terasos karkasas – ant į žemę įsuktų polių su varžtais yra pritvirtinamos sijos, ant šių su tvirtinimo elementais pritvirtinamos lagės, o ant pastarųjų su medvaržčiais prisukamos dailylentės.

Verta atkreipti dėmesį, kad ši lauko terasos statymo instrukcija yra pateikta abstrakčiai ir yra skirta tam, kad būtų galima susidaryti bendrą vaizdą, kaip paprasta yra įrengti lauko terasas naudojant sraigtinius polius.

Naudojant šio tipo pamatus, atkrenta daugiausiai laiko užimantis statinio statymo etapas – tai betoninių pamatų liejimas. Be to, sraigtiniai pamatai neretai yra mažiau išlaidų reikalaujantis būdas. Juos galima įsirengti savarankiškai ir jie yra tokie pat tvirti bei ilgaamžiai kaip ir betoniniai pamatai.

Daugiau apie terasų statymą ir sraigtinius pamatus: MDS Terasos – Įrengimas ir produktai terasoms

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *