Pagrindinės laiptų paskirtys

laiptai2Kaip žinia, įvairiausios paskirties laiptai žmonėms tarnauja jau tūkstančius metų. Per tiek metų pakito vartotojų poreikiai bei technologijos, todėl ir laiptai gaminami visai kitokie ir kitokiais būdais. Greičiausiai pirmosios civilizacijos laiptus montuodavo tik lauke ir tik ten, kur kitais būdais užkopti būdavo ganėtinai sunku.

Šiais laikais, laiptų paskirtis smarkiai skiriasi, o jų aptikti galime bent po kelis kiekvieno miesto gatvėje, gyvenamuose pastatuose, įstaigose ir bet kur kitur kur tik jų prireikia. Galima įvardinti keturias pagrindines laiptų naudojimo vietas, kurių kiekviena turi įvairiausio pobūdžio ir rūšių laiptų.

Pirmoji vieta kur dažniausiai naudojami laiptai – tai gyvenamieji pastatai. Gyvenamuose pastatuose laiptai naudojami pasiekti skirtingus namo aukštus. Jeigu tai daugiabutis pastatas, tai laiptai galbūt ir nėra itin būtini, nes dažniausiai daugiabučiai turi liftus.

Tačiau jei tai nuosavas gyvenamasis namas, tai jo gyventojai niekaip neišsiverstų be gerų ir kokybiškų laiptų. Laiptelių plotis, aukštis ir skaičius gyvenamojo namo laiptuose turėtų būti parenkami pagal tai į kokias patalpas teks lipti šiais laiptais ir kokio amžiaus žmonės tai darys.

Jeigu tai laiptai skirti lipti iš svetainės ir virtuvės patalpų į miegamuosius, tuomet rekomenduojama šiuos laiptus montuoji kuo platesnius, paprastesnius ir saugesnius. Visgi vėlai vakarą arba atsikėlus anksti ryte žmogaus reakcija į aplinkos situacijas būna sumažėjusi, todėl laiptai turi būti itin saugūs, jais paprasta užlipti arba nulipti. Taip pat montuojant laiptus reikėtų atsižvelgti  į pastato gyventojų amžių, jei tai senyvo amžiaus žmonės, nederėtų montuoti stačių laiptų.

Kita rūšis laiptų – tai pagalbiniai laiptai. Jie skirti nusileisti į rūsį, pakilti į palėpę arba ant stogo. Tokie laiptai dažniausiai montuojami kuo statesni ir taip, jog taupytų vietą. Žmonės, palyginus su kitais, retai naudojasi pagalbiniais laiptais, bei jais lipa daug atsargiau, todėl siekiant taupyti pastato erdvę, šiuos laiptus galima montuoti statesnius ir ne tokius saugius.

Lauko laiptai – tai laiptai esantys šalia namo, skirti patekti iš namo į kiemą. Šiais laiptais tenka itin dažnai naudotis, todėl jie turėtų būti montuojami kuo paprastesnis ir su kuo mažiau laiptelių. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į tai, iš kokios medžiagos šie laiptai pagaminti. Atėjus žiemai, lengvai sniegu ar ledu pasidengiantis paviršius gali tapti itin pavojingas, todėl vertėtų montuoti laiptus, kurie bus mažiausiai slidūs.

Bendro naudojimo lauko laiptai. Tai laiptai, kurie yra sumontuoti visur viešuose vietose ir jais gali naudotis visi. Šie laiptai dažniausiai gaminami iš betono blokų arba skobiami iš akmens ir yra pritaikyti, jog atitiktų visuomenės poreikius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *