Namo apšiltinimas biria vata ir ekovata

Nepaisant to, ar šiuo metu renovuojate jau turimą namą, ar vykdote naujo namo statybos darbus, labai svarbu tinkamai atlikti stogo, sienų, perdangos ir oro tarpo šiltinimo darbus. Tačiau suprantama, kad tokiu atveju galite savęs klausti, kokiomis gi medžiagomis galėtų būti efektyviausia visą tai atlikti. Laimei, yra ne vienas sprendimas, tačiau šiomis dienomis bene pačiu veiksmingiausiu yra laikomas namo apšiltinimas biria vata ir ekovata. Todėl jei norite efektyvesnio sprendimo, būtų pats metas susipažinti su šių medžiagų privalumais.

Labai efektyvus ir spartus apšiltinimo procesas

Jei nuspręsite savo namą apšildyti biria mineraline vata (nepaisant to, ar kalbėtume apie ekovatą, ar apie akmens vatą ir kt.), tai galėsite atlikti labai nesudėtingai ir greitai. Tam jums tereikės turėti ekovatos pūtimo įrangą.

Žinoma, galbūt klausiate savęs, kam gi dėl vieno projekto jums reikėtų investuoti į tokią įrangą, tačiau nereikėtų pamiršti, kad šiandien galima pasinaudoti ir ekovatos putimo irangos nuoma, tokiu būdu ne tik sutaupant daugiau lėšų, tačiau taip pat paspartinant visus apšiltinimo procesus. Tai reiškia, kad išsinuomojus ekovatos pūtimo įrangą, jums nebereikės samdyti atitinkamų sričių specialistų, nes šiuos darbus galėsite atlikti patys. Kadangi ekovatos pūtimo įranga yra montuojama priekaboje, jums neteks susidurti su nepatogumais pasirūpinant jos transportavimu į jums reikalingą vietą.

Labai aukšta namų oro kokybė

Sprendžiant, kokios medžiagos galėtų būti tinkamiausios jūsų nuosavo namo apšiltinimui, ypatingai svarbu, kad didžiulis dėmesys būtų skiriamas ir pasirenkamos medžiagos poveikiui žmogaus sveikatai bei mus supančiai aplinkai. Tai reiškia, kad būtina atsižvelgti į jos ekologiškumą. Ir būtent todėl ekovata tampa tikrų tikriausia nugalėtoja. Ji yra labai tvirta, ekologiška ir ilgaamžė, todėl pasirinkus ją galima išvengti kenksmingų medžiagų ir jų sukeliamų neigiamų padarinių, užtikrinant pačią geriausią namų oro kokybę.

Puikiai kvėpuoja ir visiškai nesukrenta

Dar vienas labai svarbus birios vatos privalumas yra tai, jog yra visiškai nesugeria drėgmės, kartu labai gerai kvėpuodama. Tai reiškia, kad dėka namo apšiltinimo biria vata, yra sukuriamas labai geras namų mikroklimatas. Ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl birią vatą galima naudoti bet kokioms namo sienų konstrukcijoms – ypač medinėms. Kai kalbama apie birios vatos privalumus, negalima pamiršti ir apie tai, jog ji nesukrenta, todėl užtikrinamas labai didelis ilgaamžiškumas.

Efektyvi šilumos izoliacija

Suprantama, kad apšildydami savo namus visuomet norime, kad būtų pasiektas kuo aukštesnis šilumos izoliacijos lygis. Todėl jei vienas iš tikslų taip pat yra būtent šis, biri vata gali būti bene geriausias pasirinkimas. Kai stogas ir sienos bus apšiltinti biria vata, namas nebepraras šilumos. Be to, jis jos negaus ir iš išorės. Tai reiškia, kad tiek patalpų šildymui, tiek ir jų vėsinimui bus sunaudojama gerokai mažiau elektros energijos ir galėsite sumažinti patiriamus būsto išlaikymo kaštus.

Aukščiausia nedegumo klasė

Būtina paminėti ir pačią aukščiausią nedegumo klasę (A1), kuria pasižymi biri vata. Nors pasirinkimas šiuolaikinėje rinkoje yra labai platus, šis birios vatos privalumas paverčia ją dar efektyvesniu ir saugesniu sprendimu.

Puiki garso izoliacija

Kadangi birios vatos struktūra ir sudėtis yra unikali, ji gali padėti užtikrinti labai puikią garso izoliaciją jūsų namuose. Todėl jei jau seniai ieškojote sprendimo, kuris padėtų užtikrinti aukštą garso izoliacijos lygį, galite būti tikri, kad sprendimą jau radote – tai biri vata.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *