Medinės durys vidaus interjere

durysĮrenginėjant ar atnaujinant būstą, pradedama nuo naujų langų, lauko durų ir vidaus apdailos, o vidinės durys paliekamos pabaigai. Tačiau, taip neturėtų būti.

Kuriant interjerą, pirmiausia, reikėtų jį apgalvoti iki smulkmenų ir tik tada imtis veiksmų, o ne spręsti darbų eigoje. Vidaus durys – ne tik praktiška patalpų atskyrimo detalė, tačiau ir visą interjerą papildanti dalis.

Vyrauja nuomonė, jog vidaus durys turėtų būti derinamos prie grindų spalvos, taip sukuriant harmoningą būsto vaizdą. Tačiau, tai ne visai tiesa. Siekiant sukurti išskirtinį interjerą, durys gali kardinaliai skirtis ne tik nuo grindų, tačiau ir nuo kitų vyraujančių spalvų ir sudaryti žaismingą bei kontrastišką įvaizdį.

Žinoma, jog šviesios spalvos optiškai praplatina erdves, todėl nedideliems butams, tinkamiausios baltos ar šviesios medienos durys, na, o jei patalpos didesnės, duris galima rinktis ir tamsesnių spalvų. Tačiau ši taisyklė galioja taip pat ne visada. Jei sienos šviesios, tamsios durys sudarys jaukų kontrastą ir negadins vaizdo net mažame butelyje. Durų pasirinkimas labai platus: jos gali būti lygios ar išpjautos, su stiklu ar stiklo detalėmis. Matinis stiklas, puoštas subtiliais fragmentais – tikra durų ir visų namų puošmena, be to, jis nepermatomas, todėl tokias duris galima rinktis ir miegamojo ar vonios kambariui.

Vidaus durų kaina svyruoja nuo šimto iki kelių tūkstančių litų. Žinoma, norint kokybės, vertėtų rinktis brangesnes duris. Tačiau derėtų pasidomėti, už ką mokami pinigai.

Prieš renkantis duris, reikėtų nuspręsti, kokia pinigų suma bus skirta. Juk tai ne vienadienė investicija, o pasirinkus brangesnes, tačiau kokybiškas duris, jų nereikės keisti ir kito remonto metu.

Prieš pasirenkant duris, reikėtų atsižvelgti ne tik į jų kainą. Labai svarbus gamintojas, mediena, pagaminimo laikas bei pačios medienos apdorojimas. Geriausia, jei gamintojas suteikia garantiją. Reikėtų pasidomėti, kokios rūšies mediena, ar ji tinkamai išdžiovinta ir neturi drėgmės (kitu atveju, durys gali deformuotis). Ar jos gerai laminuotos ir nebijo sąlyčio su vandeniu. Taip pat labai svarbus ir betriukšmis mechanizmas, juk nesinori atidarant duris, prikelti visų namų gyventojų. Rankenas, geriausia, rinktis tvirtas, kurios nekeistų savo vietos net ir ilgą laiką dažnai varstant duris.

Durys – ne tik funkcionalus elementas, tačiau ir reikšminga interjero detalė, todėl apie jas reikėtų pagalvoti iš anksto, o ne palikti paskutinei minutei. Tokiu būdu galima gauti puikią kokybę už gerą kainą ir džiaugtis jaukiais namais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *