Kokybiškas lauke ir patalpose esančių metalinių paviršių apsaugojimas

Pakankamai dažnai pastebima, kad vartotojai, įsigiję metalinius sodo baldus, metalinius garažo vartus, metalinius laiptų turėklus ar viduje naudojamus radiatorius ir kitus paviršius nė nesusimąsto apie jų apsaugą. Tačiau tai yra labai didelė klaida, kuri gali sukelti daug papildomų problemų ir išlaidų. Nepaisant to, ar kalbėtume apie lauke, ar patalpose esančius metalinius paviršius – juos privalome tinkamai apsaugoti nuo įvairių neigiamų aplinkos veiksnių, pradedant vėju ar lietumi, ir baigiant ultravioletiniais saulės spinduliais ar drėgme.

Tačiau jei niekuomet nesame su tuo susidūrę, iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti pakankamai sudėtinga suprasti, ką turėtume pasirinkti ir kaip galėtume apsaugoti skirtingus metalinius paviršius. Laimei, apsauginių metalo dažų pasirinkimas šiandien yra labai didelis, o jų panaudojimas yra labai nesudėtingas.

Kodėl turime apsaugoti metalinius paviršius?

Visų pirma reikia suprasti, kad metaliniai paviršiai yra linkę rūdyti. Tuo tarpu rūdys ant metalo paviršiaus atsiranda geležies junginiams reaguojant su vandeniu ir deguonimi. Visas šis rūdijimo procesas vyksta tiek metalo išorėje, tiek ir jo viduje. O tai reiškia, kad jei metalas nėra tinkamai apsaugomas, laikui bėgant jam kenksmingi aplinkos veiksniai gali jį visiškai suardyti. Dėl šios priežasties kiekvienas metalinis paviršius turi būti apsaugotas pasitelkiant drėgmei ir orui nelaidžią dangą, t.y. naudojant kokybiškus metalui apsaugoti skirtus dažus.

Apsauginiai metalo dažai padeda atnaujinti metalinius paviršius ir suteikia jiems puikią estetinę išvaizdą – ir tai svarbu ne tik viduje, bet ir lauke. Tačiau visų svarbiausia, kad tokie dažai suteikia ilgaamžę metalo apsaugą nuo rūdijimo. Be to, metaliniai paviršiai juos tinkamai apsaugojus būna atsparūs ne tik minėtiems neigiamiems aplinkos veiksniams, tačiau taip pat ir dilimui, įbrėžimams bei smūgiams.

Kokius apsauginius metalo dažus vertėtų pasirinkti?

Visuomet naudinga ieškoti specializuotų apsauginiais metalo dažais prekiaujančių parduotuvių, kurios galėtų pasiūlyti metalą apsaugančius dažus, pasižyminčius ypač geromis sukibimo savybėmis. Tokiu atveju prieš metalinio paviršiaus dažymą jums nereikėtų jo gruntuoti ar papildomai naudoti bazinių dažų paviršiaus dengimui. Tokie dažai taip pat pasižymi ir labai greitu džiūvimu, todėl netenka ilgai laukti ir metaliniai paviršiai vos po poros valandų tampa atsparūs.

Žinoma, renkantis apsauginius metalo dažus jūs turėtumėte atsižvelgti ir į metalinius paviršius, kuriuos norite apsaugoti – nuo to priklausys ir pasirenkamų dažų rūšis. Taip pat turėtumėte įvertinti ir savo skonį, pvz., galbūt jūs norite metaliniam paviršiui suteikti blizgaus kaldinto metalo išvaizdą, o gal norite, kad jo išvaizda būtų blizgi ir lygi? Ką jau kalbėti apie labai daug skirtingų atspalvių, iš kurių jūs galite pasirinkti. Todėl jei atsižvelgsite į šiuos minėtus veiksnius ir naudositės specializuotomis parduotuvėmis, jums turėtų būti paprasčiau pasirinkti tinkamus apsauginius metalo dažus.

Daugiau apie apsauginius metalo dažus skaitykite Hammerite.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *