Kodėl verta rinktis ekovatą?

Ekovata – organiškai izoliuojanti medžiaga, kuri yra naudojama įvairiems pastatams šiltinti.

Ekovata yra labai veiksminga, kokybiška ir ekologiška statybinė medžiaga, nedaranti žmogui blogos įtakos. Jos techninės charakteristikos (šilumos laidumas (l=0.04 W/mK), sandarumas, gelbėjimas nuo drėgmės ir ugnies, gerasgarso nepralaidumas) yra viršesnės už tradicinės, termoizoliacinės medžiagos charakteristikas.

Ekovata yra atspari gaisrui, apsaugo pastato konstrukciją nuo ugnies išsiplėtimo. Jos medžiagoje yra borakso ir boro rūgšties, tai neleidžia ekovatai degti. Pastatas yra apsaugomas nuo sunaikinimo, kai gaisro atveju ekovatoje išsiskiria kristalinis vanduo. Šis faktas buvo patvirtintas ir įrodytas gaisro metu.

Neįtikėtinos šilumos izoliacinės savybės yra dėl žaliavų, kurias naudoja gaminant ekovatą. Didelis privalumas yra ir tai, kad drėgmė ir oro pralaidumas reguliuojasi natūraliai. Medžiagos privalumai gali būti vertinami bet kuriuo metų laiku: žiemą taupoma šiluma, o vasarą – oro kondicionavimo išlaidos. Dėl natūraliai besireguliuojančios drėgmės nebūtina naudoti garų izoliacijos. Ekovata yra pagaminta iš perdirbtos medienos ir drėgnumas keičiasi taip pat kaip ir medienoje. Ši savybė apsaugo ekovatą ir medines konstrukcijas prie jos nuo pelijimo ir kenksmingų grybelių susidarymo. Tokiu būdu prailginamas pastato naudojimo laikas.

Ekovata gali būti lengvai naudojama net ir siauriose vietose, į kurias sunku patekti (įvairių grotelių spragose, aplink vamzdžius ar laidus), šios savybės suteikia puikią garso izoliaciją, nes yra užpildomas kiekvienas menkiausias tarpelis ar plyšelis.

Verta paminėti, kad pastatų šiltinimas naudojant ekovatą yra labai ekonomiškas, praktiškas sprendimas, kadangi galima taupyti medžiagas statybos darbų metu. Ekovata, po pjaustymo proceso nepaliekanieko, ko nebūtų galima panaudoti dar kartą.

Pastato šilumos izoliaciją, naudojant ekovatą, galima atlikti per gana neilgą laiką. Darbams yra suteikiama garantija. Taip pat yra labai sutaupoma, nes, kaip ir buvo minėta, sutaupomos šildymo ir oro kondicionavimo išlaidos kai nereikia įsirenginėti papildomų vėdinimo sistemų ar pirkti ventiliatorių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *