Kodėl taip svarbu sėdėti taisyklingai?

Svarbu sėdėti taisyklingai, jeigu norime išvengti sveikatos sutrikimų, netaisyklingai sėdint, susilenkus į kūną patenka mažiau deguonies ir vakare jaučiamas nugaros, kaklo skausmas ir viso kūno nuovargis. Norint palaikyti gerą savijautą, būtina taisyklingai sėdėti darbe ir namuose. Taisyklingai sėdint į žmogaus organizmą patenka daugiau deguonies, kuris suaktyvina kiekvieną kūno ląstelę, raumemų bei smegenų darbą. Dirbant darbą prie kompiuterio dažnai užsimirštama ir pradedame netaisyklingai sėdėti, persikreipiame, visa tai ypač atsiliepia mūsų sveikatai. Netinkami baldai taip pat turi reikšmės mūsų  sveikatai, nes kiekvieno žmogaus ūgis, stuburo bei kojų ilgis skirtingas. Stalas, kėdės turi būti pritaikytos konkrečiam žmogui, kad reikalui esant baldų aukštį pareguliuoti, kad netektų  sėdėti susikūprinus, o akys į monitorių žiūrėtų tiesiai, ne žemyn.

Sėdėdami prisiminkit pratimus

Sėdėdami pamankštinkite rankas, kojas, pečius, pasukinėkit galvą, atsistokite, pavaikščiokite po  kambarį, stovint ar judant pagerėja  koordinacija, prisiminkite ir tempimo pratimus arba atsistokite ir kuo aukščiau į lubas tieskite rankas.

Ergonominės biuro kėdės

Ergonominės kėdės dažniausiai taikomos  ofisuose, tinka darbui prie kompiuterio ar namuose prie rašomojo stalo, su papildomais reguliuojamais priedais: juosmeniui, rankoms, galvai. Šios kėdės leidžia keisti sėdėjimo poziciją, gerina kraujo apykaitą, apsaugo nuo nugaros skausmų, gerina kūno laikyseną ir lavina nugaros raumenis.

Kaip išsirinkti ergonominę kėdę?

Išbandykite įvairias sėdėjimo funkcijas, pasidomėkite, kokius mechanizmus turi biuro kėdė. Svarbu, kad kėdės aukštį galėtumete sureguliuoti pagal sėdinčio ūgį. Kėdės nugarėlė turi būti  gerai sureguliuota ir tinkamai prilaikytų sėdinčio nugaros juosmeninę dalį. Svarbu, kad sėdinčio nugara galėtų likti aktyvi net ir darbo metu, kad galima būtų derinti darbą su fizinio aktyvumo pertraukėlėmis.

Ergonominių biuro baldų pranašumai

Ergonamiški baldai gali padidinti darbo efektyvumą, suteikti komfortą, užtikrinti saugią darbo vietą ir pasitenkinimą darbu. Ergonominiai baldai suteikia darbuotojams galimybę saugoti savo sveikatą, sėdint ar stovint darbe. Kokybiški ir ilgaamžiai biuro baldai padeda sukurti patogias darbo erdves.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *