Kiekvienas namas turi stogą, tai yra įprasta, tačiau ar terasai jis reikalingas? Kokie stogo privalumai?

Terasa – papildomas kambarys lauke. Kadangi Lietuvoje orai nenuspėjami ir vasarą, virš terasos grindų rekomenduojama įrengti stogą. Stogas gali padėti pasirūpinti terasoje esančiais daiktais.Terasa atveria galimybes daugiau laiko leisti lauke ir mėgautis grynu oru. Visgi orai Lietuvoje dažnai būna nenuspėjami. Todėl stogo įrengimas virš jūsų terasos gali būti puikus sprendimas, kuris leis daugiau laiko būti lauke ir nesibaiminti trumpalaikio vasariško lietučio. Be to, terasos stogas gali būti ir gera apsauga nuo saulės – jis uždengs po juo esančius didelius langus ir padės kambaryje išlaikyti žemesnę temperatūrą.Terasos stogo konstrukcija turėtų būti lengva ir neperkrauta. Kadangi terasos stogas dažniausiai įrengtas virš esamų namo langų ir yra rizika užstoti natūralią dienos šviesą, dažniausiai žmonės renkasi skaidrias dangas. Terasos stogo įrengimas – geriausias pasirinkimas.

Virš terasos įrengtas stogelis saugo ne tik nuo lietaus, bet ir lauko baldus ar vaikiškus žaislus, kuriuos vasarą nusprendžiate pastatyti lauke

Net trumpi vasaros lietūs gali sugadinti suplanuotą vakarienę lauke, nes minkšti baldai po lietaus sušlaps ir užtruks išdžiūti. Ne visi namuose turi papildomos vietos lauko baldams laikyti. Todėl jei planuojate lauko baldus palikti lauke, net jei jų nenaudojate, terasos stogo įrengimas bus labai praktiškas sprendimas. Be to, kadangi čia mažiau kritulių ir saulės spindulių, baldų tarnavimo laikas bus ilgesnis, o gobelenas ne taip greitai išbluks. Norint pasimėgauti terasos teikiamais privalumais, reikia ją apsaugoti nuo UV spindulių, skilinėjimo, puvimo ir kitų blogybių. Tačiau tai tik skamba labai sudėtingai, ypač jei to niekada nedarėte. Savo terasa šiais laikais lengvai pasirūpinti gali kiekvienas – pakanka pasirinkti tinkamą aliejų ir specialius įrankius, su kuriais dirbti – tikras malonumas.

Terasos stogo įrengimas. Ką reikia žinoti?

Jei gegnių klijuojamas dydis yra 50×100 mm, juos reikia remti išilgai kas 2-3m, jei kas 3-4m 50×150 mm ir 50×200 mm daugiausiai 5m. Gegnių galus reikia nupjauti vertikaliai, kad prie jų būtų tinkamai prijungtas priekinis stiklas, ant jų įrengti lietaus nuvedimo sistemą. Šiuolaikinės statybos technologijos gali pašalinti visus matomus tvirtinimo elementus (pavyzdžiui, kampus) ir pritvirtinti gegnes prie sijų specialiais ilgais medvaržčiais.

Statiniai ir nešanti sija. Ploniausi stulpai terasos stogo konstrukcijai 95×95 mm. Dažniausiai pasitaikantys stulpai konstrukcijose 95×95 mm ir 145×145 mm. Tokia tendencija susiformavo ne todėl, kad toks dizainas gražiausias ar tokia konstrukcija tvirčiausia, tiesiog tai populiariausi ruošiniai pardavimo vietose ir tokių matmenų detalių nereikia užsakinėti specialiai. Optimaliausi stulpai stogo konstrukcijai 110×110 arba 120×120 mm, o tokias detales teks užsakinėti specialiai. Rekomenduotina stulpams ir sijai naudoti klijuotos medienos ruošinius, kadangi tai stoginės karkaso pagrindas ir yra labai gerai matomas. Klijuota mediena nesisuks ir neskilinės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *