Kaip prižiūrėti parketą

parketlentėsRenkantis grindų dangą namams, ieškoma kuo patvaresnės, kuo ilgesnę garantiją turinčios grindų dangos. Tačiau, kad ir kokia gera ar patvari yra perkama danga, tačiau tik tinkamai ją prižiūrint, galima mėgautis geriausiu rezultatu ilgiausią periodą. Todėl šiandien trumpai aptarsime kaip prižiūrėti vieną populiaresnių grindų dangų Lietuvoje – parketą.

Parketas bijo drėgmės

Kažkada iš vaikų išgirsta istorija apie geriausiai simuliuojamą grindų valymą – tereikia palieti ant grindų puskibirį vandens, tuomet su šluoste paskleisti per visą kambarį ir pasakyti tėvams, kad šie į svetainę neitų – grindys dar neišdžiuvo. Tokia „simuliacija“ skamba juokingai, tačiau jei svetainėje išklotas  parketas ar parketlentės, ko gero juokas greitai išgaruotų. Parketas yra jautrus drėgmei, todėl jis nėra rekomenduojamas kambariams, kuriuose yra padidinta drėgmė, pavyzdžiui, voniai, prieškambariui.

Paliejus vandens ant parketo, reikėtų kuo skubiau jį nušluostyti ir nusausinti.Tuo tarpu valant grindis, pirmiausia reikėtų kruopščiai išsiurbti siurbliu ar iššluoti šepečiu. Tuomet išplauti su gerai išgręžta grindų šluoste. Taip plaunat grindis vanduo ilgai neužsibus ant parketo ir jam nekenks.

Parketo valymui – specialios valymo priemonės

Valant parketo grindis reikėtų naudoti specialias valymo priemones skirtas būtent medinėms grindims arba parketui. Jų galima įsigyti tiek specializuotose buitinės chemijos prekių parduotuvėse, tiek prekybos centruose. Naudoti universalius valiklius ar valiklius skirtus pavyzdžiui, keramikinėms plytelėms, nėra geras sprendimas.

Namuose reikia palaikyti optimalų mikroklimatą

Optimalus mikroklimatas gyvenamoms patalpoms yra 50 – 60 proc. santykinis patalpos drėgnumas ir apie 18 – 22ºC temperatūra kambariuose. Tuo pačiu tai optimali temperatūra ir drėgnumas tinkantis parketui. Šis neišsausėja, tačiau ir nėra perdrėkęs, neperkaista. Medinėms grindims mikroklimatas yra svarbus, štai kodėl jos nėra klojamos sandėliukuose ar garažuose.

Saugokite nuo subraižymų

Net ir tvirta mediena nėra atspari peiliui ar kitam aštriam daiktui, pavyzdžiui, kėdės ratukams. Todėl jei kambaryje paklotas parketas, visus judančius baldus reikėtų „pakaustyti“ guminiais ar veltiniais padukais. T.y. kėdžių ir fotelių kojelės turėtų būti  minkštos ir nebraižyti grindų. PO darbo kėde galima pakloti specialų apsauginį kilimėlį arba darbo kėdės ratukus pakeisti į guminius.

Parketo priežiūra nėra kažkuo ypatinga ar sudėtinga, tačiau laikantis šių paprastų rekomendacijų, parketas tarnaus žymiai ilgiau.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *