Kaip pasirinkti šilumos siurblį oras-vanduo?

silumos siurblys oras vanduo

Norite sužinoti, kaip pasirinkti šilumos siurblį oras-vanduo? Juk tai viena iš efektyviausių šildymo sistemų Lietuvoje. Šilumos siurbliai oras-vanduo yra gana populiarūs naujuose namuose, tačiau tinka ir renovuojamiems. Atsakome, į kokius tris veiksnius būtina atkreipti dėmesį kiekvienam.

Dydis (talpa)

Šilumos siurblys, kuris yra per mažas jūsų poreikiams, sunkiai užtikrins namų komfortą. Kita vertus, per didelis įrenginys kainuos daugiau, sunaudos daugiau elektros energijos. Tai sumažina efektyvumą, apkrauna komponentus ir jūsų namuose toks įrenginys yra nepraktiškas ir nepatogus.

Siurblio galia

Kaip pasirinkti šilumos siurblį oras-vanduo? Svarbi šilumos siurblio aušinimo galia. Ji matuojama naudojant specifinį vienetą – Btu/val. Norėdami užtikrinti, kad jūsų šilumos siurblys būtų tinkamo dydžio, įsitikinkite, kad rangovas apskaičiuoja apkrovą, tenkančia Jūsų būstui.

Reikia atsižvelgti į vieną niuansą: jei kartu su šilumos siurbliu planuojate turėti atsarginę šildymo sistemą, galite apsvarstyti galimybę įsigyti mažesnio dydžio šilumos siurblį. Rangovas gali padėti išsiaiškinti, ar tai prasminga jūsų namuose.

Atminkite, kad šilumos siurbliams reikia daug mažesnės galios patalpoms šildyti nei krosnims ar katilams, nes jie yra daug efektyvesni. Pavyzdžiui, jei jūsų namams reikia 100 000 Btu/val. katilas, jį efektyviai pakeis 36 000 Btu/val. šilumos siurblys.

Kompresoriaus tipas

Jeigu domina, kaip pasirinkti šilumos siurblį oras-vanduo? Tuomet atsižvelkite į jo kompresorių. Tai yra šilumos siurblio kertinis elementas, kuris siurbia šilumą. Kai kurie šilumos siurbliai turi vieno greičio kompresorių. Jis įjungtas arba išjungtas. Ši sistema veikia pakankamai gerai, tačiau temperatūra ir santykinė oro drėgmė jūsų namuose svyruos aukštyn ir žemyn su ciklais. Kai kurie kompresoriai turi du greičius, kurie sumažina svyravimus, tačiau jie vis tiek yra.

Geriausių rezultatų suteikia kintamo greičio kompresorius. Jis sukurtas veikti beveik nuolat, laikui bėgant prisitaikydamas, kad šildytų ar vėsintų tik tiek, kiek reikia, kad namuose būtų patogu. Jis taip pat daug geriau kontroliuoja santykinę drėgmę nei vieno greičio modeliai.

Kintamo greičio kompresoriai ne tik daro jūsų namus patogesnius, bet ir taupo energiją. Tai gali atrodyti prieštaringa, tačiau norint nuolat perkelti šiek tiek šilumos, reikia daug mažiau energijos nei greitai perkelti daug šilumos. Šilumos siurbliai oras-vanduo turi būti kokybiški, tačiau nereiktų numoti ranka ir į montavimą. Būtent sumanus sumontavimas gali užtikrinti jūsų namų poreikius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *