Ką rinktis: namą ar butą?

namasLietuviai nuo kitų šalių gyventojų skiriasi tuo, jog aistringai siekia įsigyti savo nuosavą būstą. Mūsų šalyje susidariusi nuomonė, kad jeigu pusę gyvenimo nuomojiesi butą, esi labai neapdairus, negalvoji apie ateitį, savo vaikų gerovę ir panašiai. Tačiau užsienyje kitaip – ten nuosavus būstus išgali nusipirkti tik turtingi asmenys, todėl mažesnių pajamų žmonės tenkinasi butų nuoma net ir visą gyvenimą.

Kadangi šios savybės iš lietuvių su šaknim neištrauksi, belieka tik rinktis – gyvenimas nuosavame bute miesto centre, ar namas užmiestyje?

Pirmiausiai galima pastebėti, kad lietuviai daugiau linkę įsigyti žemės sklypus, o ne jau pastatytus namus. Įsigiję sklypą žmonės gali nuo pamatų kurti savo gyvenamąją aplinką taip, kaip jiems patinka.

Keliaudami link atsakymo, ką verta rinktis labiau: butą ar namą, prieiname akligatvį – buto kaina centre ir nuosavas namas ar jo statymas užmiestyje kainuoja praktiškai tiek pat. Čia aktualūs ir lemiami tampa jau asmeniniai žmogaus poreikiai – ar jam svarbiau strategiškai prieinamesnis miestas, ar didelė erdvė su kiemu, kuriame laisvai galima sodinti savo vasaros gėrybes, gėles ir kurti asmeninę laisvalaikio erdvę.

Kitas kriterijus renkantis būstą – kiek laiko galėsite skirti jo priežiūrai. Štai butas centre reikalauja visai minimalios priežiūros, o namas su sklypu – kartais net ir labai daug. Norėdami gražaus sodo ar vejos prie namo, ko gero turėsite skirti ne tik daug laiko, bet ir papildomų išlaidų.

Ko gero vienas iš geriausių pavyzdžių, kai butas centre gali prilygti namui užmiestyje – tai naujos statybos butai, kuriuose jums ne tik priklausys garažo dalis, bet ir bendras nuolatos tvarkingas kiemas ir vaikų žaidimų aikštelė. Šie butai metai iš metų tampa vis paklausesni.

Tačiau pagrindinis aspektas, lemiantis jūsų pasirinkimą išlieka asmeniniai poreikiai, įpročiai bei charakteris.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *