Jei širdyje esate tikras floristas

gėlės

Širdyje jūs esate tikras floristas? Tačiau įprastai jums trūksta pasitikėjimo savimi ir jaučiate baimę eksperimentuodami, nes niekuomet nenorite suklysti? Tačiau supraskite, kad neklysdami mes negalime mokytis. Neklysdami mes negalime patirti ir išgyventi to, kas mums padeda tobulėti. Todėl jei jūs norite patobulinti savo floristinius įgūdžius, siūlome jums pasinaudoti šiais keliais naudingais patarimais.

Vanduo yra visa ko pagrindas

Vos tik jūsų įsigytos ar nuskintos gėlės atsiduria jūsų namuose, nedelsdami turėtumėte jas pamerkti į vandenį. Vazą pripildykite drungnu vandeniu ir įpilkite į jį skintoms gėlėms skirtų konservantų. Tuomet galite pamerkti gėles.

Pjauti – būtina

Su aštriu peiliu arba gėlėms kirpti skirtomis žirklėmis kiekvienos gėlės kotelį turėtumėte patrumpinti apytiksliai dviem centimetrais – ypač, jei gėlės prieš jas tinkamai išdėstant kurį laiką turės „palaukti“. Šviežias pjūvis padės gėlių koteliams geriau įsisavinti vandenį.

Svarbi vandens temperatūra

Šiltas vanduo padeda užsidariusioms gėlių galvutėms pilnai išsiskleisti. Todėl jei jūs planuojate iš pasirinktų gėlių suformuoti labai gražią puokštę ar kitaip panaudoti jas įvairių erdvių dekoravimui, vienai ar dviem dienoms palikite jas vandenyje ir naudokite tik tuomet, kai jos bus pilnai išsiskleidusios.

Naudokite floristines putas

Naudokite floristines putas, jei norite, kad gėlės būtų savo vietose ir joms netrūktų drėgmės. Tai padėtų prailginti jų gyvavimo laiką. Floristinė kempinė turėtų būti prisisunkusi vandens, todėl ją pradžioje turėtumėte 15 min. pamerkti į vandenį. Floristinė kempinė turėtų būti sušlapinama kartą per keletą dienų.

Pjaukite, pjaukite

Gėlių koteliai dar kartelį turėtų būti patrumpinti prieš atsiduriant gėlių puokštėje. Be to, turėtumėte nuskinti visus lapelius, kurie yra žemiau vandens linijos.

Formuojant gėlių puokštę

Pirmiausia turėtumėte į rankas paimti dideles ir sunkias gėles, sukdami savo formuojamą gėlių puokštę ir pridėdami papildomų gėlių visose pusėse, tokiu būdu užtikrinant proporcingumą. Užpildyti tuščias vietas turėtumėte pasitelkiant mažesnes gėles, kurių žiedai nėra tokie dideli. Žinoma, turėtų būti palikta pakankamai vietos tarp gėlių stiebų. Tokiu būdu atskiros gėlės turėtų pakankamai erdvės sužibėti. Jūsų gėlių puokštėje turėtų būti gėlių, kurios yra įvairių formų ir įvairaus ilgio koteliais.

Aukštis yra svarbu

Jūsų formuojama gėlių puokštė turėtų būti apytiksliai pusantro karto aukštesnė nei indas, kuriame ji bus laikoma. Taip pat turėtumėte užtikrinti, kad puokštės aukštis yra proporcingas puokštės pločiui.

Panašios spalvos

Kai formuojate puokštę iš panašių spalvų gėlių, kartu turėtumėte nepamiršti pasitelkti ir skirtingų tekstūrų gėles monochromatiniam jų išdėstymui. Tai suteiktų jūsų sukurtai gėlių puokštei išskirtinę išvaizdą, į kurią būtų labai įdomu ir malonu žiūrėti.

Užpildykite

Dideli gėlių lapai turėtų būti palikti, kadangi jie gali pagelbėti užpildant gėlių puokštės tuščias vietas ir kitas spragas.

Tinkamas laikymas

Jūsų gėlės turėtų būti laikomos toliau nuo tiesioginių saulės spindulių ir šildymo ar ventiliacijos angų. Reguliariai pakirpkite gėlių kotelius ir nepamirškite pakeisti vandens.

Daugiau „dramos“

Nesibaiminkite eksperimentuoti su skirtingų spalvų gėlėmis. Jūs visuomet galite savo puokštei suteikti daugiau „dramos“ – tam tereikia pasitelkti tamsias ir ryškias spalvas.

Žinoma, kiekvienas žmogus į gėles ir gėlių puokščių formavimą žvelgia skirtingai. Ir tai yra visiškai natūralu, kadangi kiekvienas iš mūsų turime labai skirtingą skonį. Todėl formuojant gėlių puokštes, jūs taip pat visuomet turėtumėte vadovautis ir savo vidine nuojauta bei intuicija.

GeliuPasaulis.lt – Floristikos prekių internetinė parduotuvė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *