Cisternos nuoma – kaip neapsigauti?

CisternosŠiais laikais nuomojamės automobilį, butą, išsimokėtinai perkame telefoną, nuomojamės puošnius drabužius. Toks “išnuomotas” gyvenimas patogus ir paprastas. Gauni daiktą tada kada tau jo reikia, o ne apsikrauni įrengimais, kuriuos galbūt panaudosi vieną kartą per metus ar dar rečiau. Nereikia mokėti už jo išlaikymą. Kita vertus, nuomotis taip pat reikia atsargiai, cisternos kaina priklauso nuo tokių rodiklių, kaip cisternos talpa. O pastarosios paplito  tūrio skaičiavimas naujai. Yra ir daugiau apribojimų, kuriuos reikia įvertinti. Tarkim, cisterną vairuoti gali tik asmenys turintys tam reikalingus dokumentus.

Cisterna vandeniui

Cisterna kurui, vandeniui ar kitam skysčiui pastaruoju metu skaičiuojama pagal naują programą, kurioje svarbiausi rodikliai yra skersmens pajėgumas, skysčio lygis ir cisternos ilgis. Kitaip tariant skaičiuojama ne pagal cisternos tūrį.

Šis metodas labai patogus, kuomet nepilnai pripildoma talpa. Cisternos ant ratų vandeniui dažniausiai būna pripildomos nepilnai. Cisternos vairuotojas būtinai turi žinoti vežamo krovinio talpą.

Cisterna pasitarnaus ne tik skysčio vežimui, tačiau ir birių produktų, kuriems nereikės fasavimo (įvairūs grūdai, granulės, pašarai).

Cisternos kanalizacijai

Cisternos ant ratų tinka skysčiams transportuoti ir nesvarbu ar Lietuvoje, ar tolimame užsienyje. Visgi, dažniau dominančios cisternos yra cisternos kanalizacijai. Cisternos kanalizacijai kaina taip pat priklauso nuo talpos ir medžiagos ir kurios ji pagaminta. Cisternos parduoda gana daug fizinių asmenų ir įmonių. Šiuo metu dažniausiai siūloma “cisterna ambiens”.

Ieškančiam cisternos svarbiausia, kad pastaroji būtų tvarkinga, sandari, turėtų atitinkamus dokumentus. Nuomos kainos nėra itin didelės. Tačiau nuomojantis tokią talpą reikia turėti omenyje, kad ją vairuoti gali tik asmuo turintis atitinkamos kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

Reikiami dokumentai

Jeigu ketinate pats vairuoti būtina iš anksto įsitikinti ar turimo vairuotojo pažymėjimo užteks.

Net ir turint A, E bei C kategorijas negalėsite vežti pavojingų krovinių ar cheminių medžiagų. Pastarąsias transportuoti gali tik asmenys išklausę 95 kodą, išlaikę egzaminą bei reikalaujamus testus ir turintys atitinkamus pažymėjimus.

Visgi, ieškant patikimo rezervuaro rekomenduojama pasitarti su specialistais, kurie su mielu noru atsakys į visus rūpimus klausimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *