Buto nuomos sutartis su fiziniu asmeniu: ką reikėtų žinoti?

Lietuvoje būstų nuomos rinka yra labai aktyvi. Su kiekvienais metais norinčių išsinuomoti būstą tik daugėja, tad tiems, kurie nuomoja savo turtą, verta pagalvoti, kaip nuomoti, kad abi pusės būtų patenkintos ir nuoma visus tenkintų. Vienas svarbiausių dalykų šiame susitarime – tai buto nuomos sutartis su fiziniu asmeniu. Daug kas nežino, kad tai ne tik galima padaryti, bet ir pageidautina.

Ar galima pasirašyti sutartį su žmogumi?

Labai dažnai žmonės mano, kad sutarties negalima pasirašyti su fiziniu asmeniu. Tai reiškia, kad nuomos sutartis galima tik tuomet, kai butą nuomoja agentūros ar įmonės. Todėl labai dažnai tuomet, kai tiek nuomininkas, tiek nuomotojas yra fizinis asmuo, sutartis nesirašoma. Tačiau tai yra klaidinga ir netinkama praktika. Labai svarbu, kad prieš nuomodami savo turtą, pasirašytumėte ir sutartį. Ją gali pasirašyti ir du fiziniai asmenys.

Kai pasirašoma buto nuomos sutartis su fiziniu asmeniu, tokios sutarties nereikia tvirtinti notariškai, tačiau jeigu pageidaujate, ją galima įregistruoti Registrų centre. Tam, kad sutartis būtų parengta tinkamai, geriausia kreiptis į profesionalus. Lietuvoje yra agentūrų, galinčių padėti greitai parengti Jūsų atvejui pritaikytą sutartį.

Kokia nauda iš sutarties?

Buto nuomos sutartis su fiziniu asmeniu yra tam tikra garantija ne tik žmogui, kuris gyvens bute, bet ir tam, kuris nekilnojamą turtą išnuomoja. Pavyzdžiui, būsite tikri, kad nuomininkas mokės nuomą ir taip pat atsiskaitys už komunalinius mokesčius. Priešingu atveju, jeigu sutartis nebūtų sudaryta, o nuomininkas pasitaikytų piktybiškas ir nemokėtų priklausomų mokesčių, skolos būtų siunčiamos Jums, nes būstas yra registruotas Jūsų vardu. Tad esant neišsprendžiamai situacijai su nuomininku, patiems galėtų tekti padengti visas skolas. Tai labai nemaloni situacija, kurioje dažnai atsiduria tie būstų nuomotojai, kurie nesiūlo pasirašyti nuomos sutarties prieš užleisdami kitiems žmonėms naudotis jų nekilnojamuoju turtu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *