Buitinių nuotekų įrenginiai: ką būtina žinoti?

Tinkamas buitinių nuotekų valymas yra privalomas kiekvienam būstui. Tai ne tik užtikrina kokybišką kasdienį gyvenimą, bet ir aplinkos švarą, tausoja gamtą. Šiandien renkantis efektyviausią valymo sprendimą, patariama dėmesį skirti trims esminiams veiksniams: medžiagai, iš kurios pagaminti buitinių nuotekų įrenginiai, konstrukcijai ir veikimo procesui.

Kokias konstrukcijas turi buitiniai nuotekų įrenginiai?

 Šiuolaikiniai buitinių nuotekų įrenginiai gaminami laikantis ES saugumo reikalavimų. Jie praktiški, lengvi, nesudėtingai transportuojami. Nėra papildomai apkrauti sudėtingomis dalimis ir komponentais, tačiau visas valymo funkcijas atlieka greitai, efektyviai ir nepriekaištingai. Tokiu būdu išvengiama nemalonaus kvapo ir teršalų patekimo į aplinką, taigi, apsaugoma nuo žalos gamtai.

Puikiai vertinami, iš saugaus stiklo pluošto pagaminti buitinių nuotekų įrenginiai turi kelias pagrindines dalis: dvi kūgio formos talpas teršalams, vidinę dalį (aerotanką-sėsintuvą) bei išorinę – vad. antrinį nusodintuvą.

Minėtos įrenginio dalys atlieka unikalias, be galo aktualias funkcijas:

  • Aerotankas – jame yra veiklioji nuotekų valymo medžiaga: dumbliai su aerobiniais mikroorganizmais. Čia vyksta aeracijos procesai, biologinis teršalų valymas. Mikroorganizmai organinius teršalus suskaido į cheminius junginius, kurie, po oksidacijos procesų virsta paprastu ir saugiu anglies dvideginiu bei vandeniu.
  • Antrinis nusodintuvas – dumblas, susimaišęs su nuotekomis patenka į antrinį nusodintuvą, kuriame dumblas atskiriamas nuo nuotekų. Dumblas keliauja į aeracinę talpą, o išvalytos nuotekos patenka į specialų žiedo formos lataką ir išteka vamzdynu.

Kokiomis sąlygomis gali būti naudojamas šis įrenginys?

Labai svarbu paminėti šių įrenginių privalumą – tai gana universalios jų eksploatavimo galimybės. Stiklo pluošto pagrindu pagaminti buitinių nuotekų įrenginiai šiandien naudojami ne tik individualiems būstams ar jų kvartalams, bet ir kavinėms, kitoms komercinėms patalpoms. Dideli darbiniai pajėgumai užtikrina puikų nuotekų valymą!

Tiesa, nuotekų valymas bus efektyvus, o įrenginys tarnaus ilgą laiką, jeigu bus integruotas laikantis numatytų reikalavimų. Verta atkreipti dėmesį, kad tokio tipo buitinių nuotakų įrenginiai geriausiai tinka naudoti po žeme, kai gruntinio vandens lygis yra žemesnis nei 1,8 metro nuo paviršiaus. Nuotekų įtekėjimo vamzdis neturėtų būti įkastas giliau nei 1,2 metro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *