Ar oro kondicionieriai saugūs sveikatai?

oro kondicionieriai

Vėsinimas ir optimali patalpų oro temperatūra – akivaizdžiai patys didžiausi privalumai, kuriuos suteikia oro kondicionieriai. Šie įrenginiai ne tik atgaivina vasarą, bet net ir gali padėti greičiau atsigauti po ligų ir neperkaisti bet kuriuo metų sezonu.

Nepaisant minėtų privalumų, vis dar tenka išgirsti įvairių skeptinių pastebėjimų dėl oro kondicionierių įtakos sveikatai. Kai kurie žmonės vis dar galvoja, kad oro kondicionieriai gali susargdinti. Tiesa ta, kad taip gali nutikti tik dviem atvejais: kai temperatūra patalpose reguliuojama netinkamai arba, kai nepakankamai prižiūrimas pats įrenginys.

Kokiais privalumais pasižymi oro kondicionieriai?

1.  Gelbėja nuo alinančio karščio. Kai lauke vyrauja stipri kaita, kai kuriems žmonėms (ypač vaikams ir senyviems asmenims) kyla didelė rizika gauti šilumos smūgį ar dehidratuoti. Pabuvus vėsiose patalpose, o ne lauko karštyje, galima labai pagerinti savo sveikatą bei savijautą.

2.  Gerina patalpų oro kokybę. Kondicionieriai užtikrina tinkamą oro filtravimą ir suteikia gaivų orą namams. Filtrai taip pat pašalina kietąsias daleles, alergenus, bakterijas ir pelėsį. Tiesa, čia svarbu tai, kokius filtrus pasirinksite, nes ne visi jie valo orą.

Kokios sveikatos problemos gali kilti dėl netinkamo oro kondicionavimo?

Jeigu jūsų oro kondicionierius vėsina patalpas, bet nesumažina drėgmės, gali būti, kad turima sistema yra per didelė erdvei. Taip pat, jeigu kondicionieriaus sistema nebūna reguliariai valoma, gali atsirasti pelėsis ir grybelis. Dažniausiai tai pastebima biuro patalpose. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, ar kondicionierius ne per daug sausina orą, nes dėl to gali išsausėti odą, plaukai ir sinusai, todėl tampa lengviau užsikrėsti kvėpavimo takų infekcijomis.

Laimei, sprendimas visada yra – tereikia išsiaiškinti, kaip tinkamai prižiūrėti savo įrenginį, kad jis tarnautų ne tik ilgai, bet ir tinkamai. Šią užduotį reikia patikėti tik profesionalams. Tiek sezono pradžioje, tiek pabaigoje, verta pasikviesti technikos meistrą, kad jis patikrintų jūsų oro kondicionavimo sistemą. Reikalui esant, meistras iš https://komfo.lt gali apmokyti, kaip standartinius priežiūros ir valymo darbus atlikti patiems ateityje. Taip pat visada vertinga investuoti tik į aukščiausios kokybės filtrus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *