Antikvariniai baldai interjere

Neveltui sakoma, kad mūsų namai – mūsų tvirtovė. Čia mes ilsimės po sunkios darbo dienos, susitinkam su draugais ir artimaisiais arba tinginiaujam apniukusią sekmadienio popietę. Todėl norime, kad juose visada tvyrotų jauki, širdžiai miela atmosfera. Daugeliui iš mūsų, jau pripratintų prie šiuolaikinio minimalizmo, antikvariniai baldai labiau asocijuojasi su muziejumi, nei šiluma dvelkiančiais namais. Todėl kyla klausimas ar senove dvelkiantys baldai vis dar gali karaliauti šiuolaikinio žmogaus namuose? Atrakime kelis šiandien ypač populiarius interjero stilius ir pažvelkime ar juose yra vietos dvelksmui iš senovės.

Dalis Prancūzijos jūsų namuose – Provansas

Provanso interjeras – Prancūzijos pasididžiavimas. Šio stiliaus žavesį ir jaukumą kuria antikvariniai baldai, šviesios spalvos ir romantiškai gelėti audiniai.  Švelniai geltona, samaninė , melsva ar  levandų spalvos neatsiejamos nuo Provanso interjero. Šis išsiskiria paprastumu, todėl jame dominuoja seni antikvariniai kaimiško stiliaus baldus. Tuo tarpu, minkšti baldai prašmatniai išmarginti romantiškais įsimylėjėlių paveikslėliais, gulbėmis, gėlėmis ir senamiesčio gatvių vaizdais. Raudona ir mėlyna spalvos taip pat puikiai dera prie šio švelnaus interjero.

Jei šiuolaikiniame modernizmo interjere mieli smulkūs aksesuarai nėra pageidaujami, tai Provanse tai neatsiejamas interjero dalis. Taigi, savo interjerą galite drąsiai dekoruoti ne tik antikvariniais baldais, bet ir senoviniais paveikslais, fotografijomis, vazomis, papuošalų dėžutėmis ar veidrodžiais.

Niekada nemirštantis klasikinis interjeras

Taip pat kaip ir maža, juoda Coco Chanel suknelė, taip ir klasikinis interjeras – niekada neišeina iš mados. Ir ne veltui, juk jame puikiai dera elegancija ir paprastumas. Puošniai dekoruoti antikvariniai baldai, masyvūs stalai, židiniai ir vazos – tai interjero detalės, be kurių negali išsiversti joks klasikinis interjeras.

Klasikiniame interjere niekada nesurasite modernaus pasaulio elementų, čia viskas tobulai dera tarpusavyje ir kiekviena detalės vieta yra iki smulkmenos apgalvota. Jei planuojate namuose kurti tokį interjerą, turėtumėte žinoti pagrindinius reikalavimus, kurių derėtų laikytis.

Visų pirma, namuose turi būti dėmesio centras – masyvus stalas, židinys ar antikvarinė medinė komoda. Rinkitės tamsiai mėlyną, rudą, geltoną ir kitas gamtoje aptinkamas spalvas. Klasikiniame interjere vyrauja medvilnė, aksomas, šilkas, tačiau audiniai neturi būti gausiai išmarginti, geriausia masyviai dryžuoti motyvai. O klasikiniame interjere antikvariniai baldai, medinės ar marmuro grindys ne tik sukuria jaukią atmosfera, bet yra ir neatsiejama klasikinio interjero dalis.

Eklektiškas interjeras – skoningas kičas namuose

Eklektiškas interjeras – „tvarkinga betvarkė“, čia leidžiama apskritai viskas – persipynę stiliai, spalvų gausa ir dekoro detalės. Eklektiškame interjere puikiai dera  ir modernūs, plieniniai ir antikvariniai baldai. Šis interjeras vienas asmeniškiausių ir intymiausių, kadangi gali labai daug papasakoti apie būsto savininką. Ryškiaspalviame moderniame kambaryje įkomponuota futuristinė sofa ir antikvarinis krėslas ir karalienės Viktorijos laikų ne tik norma, bet ir gero skonio ženklas.

Tiesa, kuriant eklektišką interjerą reikėtis kelių pagrindinių taisyklių. Nesirinkite daugiau nei penkių spalvų, nes nuo paletės margumyno gali ne ik įsiskaudėti galva ir interjeras gali tapti paprasčiausiai erzinantis. Nesistenkite viename kambaryje sutalpinti jums visus žinomus interjerus, o jei nusprendėte rizikuoti tai darykite tai subtiliai, kad meniškas kičas neprimintų apkrauto sandėliuko. Ir galiausiai jei sienas dekoruojate margais raštais tai visi baldai turėtų būti vienspalviai ir atvirkščiai.

Taigi, galima drąsiai atsakyti į straipsnio pradžioje iškeltą klausimą – taip, antikvariniai baldai gali karaliauti šiuolaikinio žmogaus interjere jam suteikdami žavesio, jaukumo, rafinuotumo, o dažnais atvejais ir originalumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *