Taggrindys

Kokybiškas grindų šiltinimas – ką būtina žinoti?

grindysJei gyvenate nuosavame name arba bute, ko gero norite, kad tiek jums, tiek kitiems namiškiams namuose viešpataujantis klimatas būtų kuo jaukesnis ir malonesnis. Jei norime sukurti tokią aplinką, mūsų pagrindinis raktas į sėkmę – tai geras būsto apšiltinimas. Kai imamasi šiltinimo darbų, dauguma namų šeimininkų skiria visą dėmesį sienų bei stogo izoliavimui ir visai pamiršta, kaip svarbu yra tinkamai šiltinti grindis. Geras grindų šiltinimas suteikia namams daug daugiau šilumos ir jaukumo nei mes įsivaizduojame. Jei pasirūpinsite visais paviršiais ir tinkamai juos apšiltinsite, ne tik mėgausitės jaukia šiluma, bet ir sutaupysite daug pinigų. Siekiant gero šiluminio efektyvumo, kiekvienas namo paviršius yra svarbus. Tačiau ką derėtų žinoti, kad tinkamai ir kokybiškai apšiltinti namų grindis?

Jei norite kokybiškai apšiltinti savo namo grindis, būtinai susidarykite gerą darbų planą. Termoreguliatoriaus įrengimas yra labai svarbi šio proceso dalis, todėl gerai pamąstykite, kur ketinate jį įrengti. Padarę skylę sienoje įsitikinkite, kad palikote pakankamai vietos vamzdeliams ir davikliui. Prieš atliekant šiltinimo darbus, patalpos grindis privalo būti kuo lygesnės. Nelygų paviršių reikia užpilti cementine danga, todėl prieš pradedant bet kokius darbus, įsitikinkite paviršiaus lygumu. Vietas, kurių neketinate apšiltinti, pasižymėkite iš anksto, kad išvengtumėte įvairiausių nepatogumų. Termoizoliacinė medžiaga yra klojama tarp grindų bei kabelio. Išdėstymo būdą pasirinkite patys pagal savo norus bei galimybes. Jei galite sau tai leisti, išklokite medžiagą per visą paviršiaus plotą. Kitas, pigesnis variantas – tai išdėstymas pagal perimetrą, palei sienų apačią. Termoizoliacinė medžiaga užtikrins namo šilumines savybes, bet jums taip pat reikės apsaugoti paviršių nuo drėgmės, kuri yra nepaprastai žalinga, ypač požeminėms konstrukcijoms. Geriausias šios problemos sprendimas – hidroizoliuoti šiltinamą paviršių, šitaip apsaugant jį nuo puvimo bei pelėsio.

Buto bei namo grindų šiltinimo darbams dažniausiai naudojamas polistereninis putplastis bei akmens vata. Jei pastebėjote, kad šiltinamą paviršių neigiamai įtakoja šaltas oras iš išorės, šios medžiagos puikiai apsaugos jūsų grindis. Grindų šiltinimas Rockwool mineraline akmens vata ne tik apsaugos jūsų būstą nuo šalčio, bet ir suteiks jam apsaugos nuo aplinkinio triukšmo. Tai yra ypač pravartu būtų gyventojams, norintiems išvengti aplinkinio triukšmo bei netrukdyti kaimynams. Grindų šiltinimas akmens vata turi būti atliktas ant pakankamai lygaus paviršiaus. Maži neatitikimai netrukdys šiam procesui, nes montuojamos vatos plokštės lengvai prisitaikys prie šiltinamo paviršiaus ir uždengs mažyčius nelygumus. Akmens vatos tarpinė prisideda prie  garso izoliacijos, kuri padeda išvengti triukšmo. Daugiau apie grindų šiltinimą „Rockwool“ mineraline akmens vata galite sužinoti apsilankę svetainėje https://www.rockwool.lt/panaudojimas/grindys-lubos/. Tinkamai atlikę šiltinimo darbus jūs pagerinate namo šiluminį efektyvumą, suteikiate namiškiams jaukumo ir komforto bei pagerinate namo ilgaamžiškumą.

 

 

Kokybiškos ir ilgaamžės medinės grindys: 5 klausimai, į kuriuos turite atsakyti

medinės grindys

Medinių grindų atnaujinimas visuomet yra labai atsakinga užduotis, kuri anksčiau ar vėliau tenka kiekvienam iš mūsų. Jei šiuo metu bandote atsinaujinti, atlikdami kapitalinį savo būsto remontą, ir jums yra reikalingos naujos medinės grindys, visų pirma turėtumėte pasidomėti šiuolaikine medinių grindų įvairove. Tai leistų jums lengviau suprasti, kas yra geros grindys, kokiais pagrindiniais privalumais jos pasižymi, iš kokios medienos pagamintos medinės grindys tarnauja ilgiausiai, kurios medines grindys yra kokybiškiausios ir tvirčiausios.

  1. Iš kokios medienos turėtų būti pagamintos jūsų naujosios grindys? Medinės grindys visais laikais buvo gaminamos iš įvairių rūšių medienos, tačiau vienas iš pačių populiariausių sprendimų – tai ąžuolas. Jei jūs nuspręsite pasirinkti medines grindis iš ąžuolo, tuomet savo būsto viduje sukursite gerokai jaukesnę atmosferą. Natūrali ir brandi mediena suteiks daugiau šilumos ir prabangos.
  2. Kokio dizaino medinės grindys jūsų namų interjere derėtų geriausiai? Ąžuolinių medinių grindų dizainų įvairovė šiuolaikinėje rinkoje yra didžiulė. Galite pasirinkti sodrios konjako spalvos grindines lentas, taip pat galite pagalvoti apie šukuotas sendintas ąžuolines lentas ar bet kurį kitą dizainą – viskas priklauso nuo to, koks yra jūsų būsto vidaus interjeras ir kokios medinės grindys jame derėtų optimaliausiai.
  3. Koks yra jūsų numatytas biudžetas, kurį skirsite medinių grindų įsigijimui? Suprantama, kad kaina taip pat labai dažnai vaidina svarbų vaidmenį. Todėl pagalvokite, kiek galėtumėte skirti naujoms ąžuolinėms grindims įsigyti. Kita vertus, jei jūs investuosite daugiau lėšų į kokybiškas ąžuolines grindis, kurios yra pagamintos iš brandaus (senesnio nei 100 m.) ąžuolo medienos, galėsite būti tikri, kad tai bus labai geros grindys, nepriekaištingai tarnaujančios jums daugybę metų. Net jei iš pirmo žvilgsnio jums pasirodytų, kad jūsų biudžetas yra per mažas, nepamirškite, kad medines grindis galite įsigyti ir išsimokėtinai.
  4. Kas paklos naujas grindis jūsų namuose? Jei turite gabumų ir praktinės patirties, medines grindis savo namuose galite pakloti ir patys, tačiau jei nesate tikri ar tai jums pavyks atlikti patiems, pasirinkę medinių grindų gamintojus, galite pasinaudoti ir grindų klojimo paslaugomis.
  5. Kokią bendrovę jums vertėtų pasirinkti? Jei norite pasirinkti iš plačiausio ąžuolinių grindų asortimento, turėtumėte pagalvoti ne tik apie medinių grindų pardavėjus, tačiau ir apie jų gamintojus. Tai leistų jums suformuoti savo individualų užsakymą, kuris būtų įgyvendintas atsižvelgiant į jūsų lūkesčius. Puikiu pavyzdžiu galėtų būti „Medžio stilius“ bendrovė https://medziostilius.lt/produktu-katalogas/medines-grindys/azuolines-grindys/, jau ne vienerius metus siūlanti labai profesionalius medinių grindų gamybos sprendimus visoje Lietuvoje (šie gamintojai taip pat veikia ir Lenkijoje https://styldrzewa.pl/katalog-produktow/podlogi-debowe/podlogi-drewniane-z-naturalnego-debu-produkcja-i-montaz/).

Grindjuostės – smulkmena ar stilingas interjero akcentas?

GrindjuostėsBūstas – vieta, kur grįžtama po darbų, kur užsiimama mėgstama veikla, atsipučiama, valgoma, miegama. Būstas nėra tik patalpa. Interjeras – tema, sulaukianti daugybė klausimų. Panorus atlikti remontą tų klausimų kyla nemažai. Nedidelis daiktas nebūtinai yra menkavertis. O kaipgi grindjuostės? Tai smulkmena ar stilingas akcentas?

Nuo grindų iki lubų

Tiek namo išorė, tiek vidus yra sudaryti iš įvairių detalių. Kalbant apie interjerą pirmiausia galima paminėti grindis, sienas, lubas. Tuomet imama diskutuoti apie grindų dangą, apie sienų ir lubų apdailą. Tarp diskusijų objektų pakliūva ir langai, palangės, užuolaidos, paveikslai, durys ir jų staktos, šviestuvai ir t. t. Grindjuostės taip pat nelieka nuošalyje.

Be grindjuosčių interjeras atrodytų neužbaigtas. Tarp grindų ir sienos nebūtų ryšio. Jei uždėtumėte „Audi“ buferį automobiliui „Fiat“, vaizdas būtų keistas. Visuma atrodytų nedarniai. Tą patį galima pasakyti ir apie kambarį, kuriame nėra grindjuosčių.

Pasirinkimas

Kur įsigyti reikiamų detalių kambariui? Ne tik ąžuolinės ar kitokios lentos, bet ir grindjuostės neturi nieko bendro su deficitu. Yra ne tik skirtingų rūšių, bet ir įvairaus dizaino produktų, tad net išrankiausias skonis bus sužavėtas.

Jeigu skaitote šį straipsnį, vadinasi, naudojatės internetu. Žiniatinklyje, kurio platumu abejoti neverta, yra nemažai pavyzdžių. Ne tik pačias grindjuostes galite įvertinti, bet ir pasižvalgyti, kaip jos atrodo pavaizduotame interjere. Tai itin patogu ir padeda apsispręsti, kokių dizaino akcentų norėtumėte. Kitaip sakant, visi taškai sudėliojami ant „i“. Ir visas interjeras tampa toks, apie kokį galima svajoti.

Ypatybės

Kiekviena grindjuostė tarsi turi savo identitetą. Šviesios ir tamsios, masyvios ir kompaktiškos, medinės ir plastikinės… Ypatybių sąrašas nemenkas. Tai reiškia, kad pirkėjams atsiveria galimybės susikurti nuostabų interjerą. Nebūtina pirkti to, ką turi kaimynas. Taip pat nebūtina įsigyti to, kas atrodo kaip kompromisas.

Svarbiausia, kad grindjuostės pakelia interjerą į naują lygmenį. Jos padeda sukurti nuotaiką, prisideda prie būsto vidaus stiliaus.

Verdiktas

Klausimas atsakytas. Grindjuostės nėra tik smulkmena. Tai svarbus interjero akcentas, sukuriantis išbaigtumo įspūdį ir leidžiantis įsivyrauti harmonijai.

Kaip prižiūrėti parketą

parketlentėsRenkantis grindų dangą namams, ieškoma kuo patvaresnės, kuo ilgesnę garantiją turinčios grindų dangos. Tačiau, kad ir kokia gera ar patvari yra perkama danga, tačiau tik tinkamai ją prižiūrint, galima mėgautis geriausiu rezultatu ilgiausią periodą. Todėl šiandien trumpai aptarsime kaip prižiūrėti vieną populiaresnių grindų dangų Lietuvoje – parketą.

Parketas bijo drėgmės

Kažkada iš vaikų išgirsta istorija apie geriausiai simuliuojamą grindų valymą – tereikia palieti ant grindų puskibirį vandens, tuomet su šluoste paskleisti per visą kambarį ir pasakyti tėvams, kad šie į svetainę neitų – grindys dar neišdžiuvo. Tokia „simuliacija“ skamba juokingai, tačiau jei svetainėje išklotas  parketas ar parketlentės, ko gero juokas greitai išgaruotų. Parketas yra jautrus drėgmei, todėl jis nėra rekomenduojamas kambariams, kuriuose yra padidinta drėgmė, pavyzdžiui, voniai, prieškambariui.

Paliejus vandens ant parketo, reikėtų kuo skubiau jį nušluostyti ir nusausinti.Tuo tarpu valant grindis, pirmiausia reikėtų kruopščiai išsiurbti siurbliu ar iššluoti šepečiu. Tuomet išplauti su gerai išgręžta grindų šluoste. Taip plaunat grindis vanduo ilgai neužsibus ant parketo ir jam nekenks.

Parketo valymui – specialios valymo priemonės

Valant parketo grindis reikėtų naudoti specialias valymo priemones skirtas būtent medinėms grindims arba parketui. Jų galima įsigyti tiek specializuotose buitinės chemijos prekių parduotuvėse, tiek prekybos centruose. Naudoti universalius valiklius ar valiklius skirtus pavyzdžiui, keramikinėms plytelėms, nėra geras sprendimas.

Namuose reikia palaikyti optimalų mikroklimatą

Optimalus mikroklimatas gyvenamoms patalpoms yra 50 – 60 proc. santykinis patalpos drėgnumas ir apie 18 – 22ºC temperatūra kambariuose. Tuo pačiu tai optimali temperatūra ir drėgnumas tinkantis parketui. Šis neišsausėja, tačiau ir nėra perdrėkęs, neperkaista. Medinėms grindims mikroklimatas yra svarbus, štai kodėl jos nėra klojamos sandėliukuose ar garažuose.

Saugokite nuo subraižymų

Net ir tvirta mediena nėra atspari peiliui ar kitam aštriam daiktui, pavyzdžiui, kėdės ratukams. Todėl jei kambaryje paklotas parketas, visus judančius baldus reikėtų „pakaustyti“ guminiais ar veltiniais padukais. T.y. kėdžių ir fotelių kojelės turėtų būti  minkštos ir nebraižyti grindų. PO darbo kėde galima pakloti specialų apsauginį kilimėlį arba darbo kėdės ratukus pakeisti į guminius.

Parketo priežiūra nėra kažkuo ypatinga ar sudėtinga, tačiau laikantis šių paprastų rekomendacijų, parketas tarnaus žymiai ilgiau.

 

 

 

 

© 2019 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑