Spintos ir jų įvairovė

stumdomos durysSpintos plačiausiai naudoti pradėtos viduramžiais, o jų daugiausiai rasti buvo galima pilyse, vienuolynuose, bažnyčiose ir kituose didžiausiuose tų laikų pastatuose. Šiai dienai, bent po vieną spintą galima rasti kiekviename gyvenamajame name arba kitos paskirties pastate. Spintos gali būti įvairiausių dydžių, spalvų, dizaino, paskirčių ir pagamintos iš skirtingų medžiagų. Jas net galima suskirstyti pagal tipus: spintos su standartiškai atsiveriančiomis durimis, spintos su stumdomomis durimis, modernaus arba originalaus stiliaus spintos, pakabinamos spintos, spintos įmontuotos tarp kitų būsto objektų, medinės, plastikinės, metalinės arba stiklinės spintos.

Visais laikais labiausiai paplitusios spintos buvo su tradiciškai atsiveriančiomis durimis. Šiandien šios spintos taip pat populiarios ir naudojamos visur, kur joms tinkamai funkcionuoti užtenka vietos ir kur toks durų atidarymo sprendimas nesukelia papildomų problemų. Šios spintos dažniausiai būna stačiakampio formos, o jų durys darinėjasi metalinių vyrių pagalba.

Kitas spintų tipas – spintos su stumdomomis durimis. Šios spintos išpopuliarėjo pastaraisiais dešimtmečiais, kai buvo sugalvotos nestringančios ir ilgaamžiškos slankiojančios sistemos. Slankiojančios sistemos veikia bėgių ir jais riedančių ratukų principu. Dėl to, jog stumiamos durys rieda specialiai tam pritaikytais bėgiais, jos nesukelia jokio nemalonaus cypimo, kuris dėl metalo trinties atsiranda įprastų durų vyriuose. Slankiojančios spintos gali būti montuojamos tarp dviejų patalpų sienų, todėl joms sumontuoti užtenka prie kambario lubų ir grindų pritaisyti specialius bėgius ir į juos įmontuoti slankiojančias duris. Tokio tipo spintai pagaminti sunaudojama itin mažai medžiagų, todėl jų konstrukcijos lengvos ir nebrangios.

Spintos taip pat gali būti skirstomos pagal jų originalumą. Kai kuriuos iš jų gali būti prikabinamos prie lubų ir nesiekti patalpų grindų, arba atvirkščiai, spinta gali būti sumontuota po patalpų laiptais, tokiu būdu efektyviai panaudojant tuščią namų erdvę.

Kaip ir kiekvienas namuose esantis baldas, spintos paklūsta mados tendencijoms, tad, šiai dienai spintų ir kitų baldų gamintojai, gali pagaminti spintą pagal kiekvieno kliento poreikius ir fantazijas, tokią, kuri net neatrodys kaip spinta, o puikiausiai atliks savo funkcijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *