Rudas vanduo iš krano – per daug geležies

vandens filtrai

Turbūt daug kam yra tekę patirti tą nemalonų jausmą, kai, susiruošę atpalaiduojančiai karštos vonios sesijai, turime nusivilti – iš krano prapliupo bėgti drumzlinas rudas vanduo. Tuomet vakaras būna sugadintas ir tenka pasitenkinti kiurksojimu ant sofos prie televizoriaus. Tačiau kas lemia tokią vandens spalvą, kuo toks vanduo pavojingas ir kaip įsitikinti, kad tai nebepasikartotų?

Drumstas arba rudas vanduo iš čiaupo reiškia vieną dalyką – vandenyje yra per daug geležies. Dažnai tai galime spręsti ne vien iš spalvos, tačiau ir iš nemalonaus kvapo bei nuosėdų kriauklėje ir vonioje, kurias palieka geležies dalelės, kitaip tiesiog vadinamos kalkėmis. Per didelis geležies kiekis vandenyje nekelia didelio pavojaus sveikatai, tačiau pagulėjus tokiame drumstame vandenyje gali kilti alerginės reakcijos, kaip išbėrimas ar odos niežėjimas, išsausėjimas. Nors tai realios grėsmės nekelia, tačiau vis tiek nemalonu. Taigi, kaip apsisaugoti nuo geležies pertekliaus?

Tam yra sukurti vandens nugeležinimo filtrai, kurių paskirtis (kaip galite spręsti iš pavadinimo) – pašalinti geležies perteklių vandenyje. Šių filtrų įvairiausių rūšių, ir juos pasirinkti reikėtų priklausomai nuo to, kokios rūšies geležies jūsų vandenyje yra daugiausiai. Pavyzdžiui, jei vanduo rudas, reiškia, kad jame yra trivalentės geležies, ir jam išvalyti yra naudojami mechaniniai filtrai. Dvivalentės geležies pristotintas vanduo iš pradžių būna rudas, tačiau po sąlyčio su oru paruduoja. Toks vanduo apdorojamas geležies išvalymo filtrais. Maišytų dervų filtrais valomas vanduo, kuris turi organinių geležies junginių. Toks vanduo dažniausiai gelsvas ir turi specifinį nemalonų pelkių kvapą.

Pravartu pasidomėti ir geriamo vandens kokybe. Jei jūsų vanduo neturi specifinės spalvos ar kvapo, nereiškia, kad jame negali būti kenksmingų junginių, kurie gali pakenkti sveikatai, jei pakliūtų į organizmą. Vandens filtrai skirti išvalyti vandenį ir padaryti jį tinkamą gėrimui. Jie praleidžia vandenį per specialius valymo filtrus, kurie pašalina visas vandens sudėčiai nenatūralias medžiagas ir patiekia jums tyrą ir švarų vandenį. Pasirūpinkite savo bei savo šeimos gerove ir pasidomėkite apie nugeležinimo ir vandens filtrus. Jie ženkliai pagerins jūsų vandens kokybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *