Perforatoriai – tai specialūs smūginiai gręžtuvai, skirti ilgalaikiams darbams su kietomis medžiagomis. Perforatoriaus darbas pagrįstas pneumatine funkcija, tad yra daug efektyvesnis. Perforatorius tinka gręžti akmenį, betoną ar mūrus.
Perforatoriai paprastai skirstomi į tris kategorijas: lengvus, kurie sveria iki 4 kg, jų galia iki 800 W, o smūgio jėga iki 3 J, vidutinius, jų svoris nuo 4 iki 6 kg, galia nuo 800 iki 1200 W, o smūgio jėga nuo 3 iki 6 J, ir profesionalius – svoris daugiau nei 6 kg, galia daugiau nei 1200 W, o smūgio jėga virš 6 J. Rinkdamiesi perforatorių, pirmiausia įvertinkite tai, kokius paviršius planuojate dažniausiai gręžti ir būtinai atkreipkite dėmesį, koks nurodomas perforatoriaus galingumas. Kuo gręžiamas paviršius kietesnis, tuo didesnė turėtų būti perforatoriaus galia.
Pasiaiškinkite, ar jūsų pasirinktas perforatorius turi visas jums reikalingas funkcijas, tai yra kalimo, gręžimo ir gręžimo su kalimu. Šios funkcijos panaudojamos skirtingiems darbas atlikti. Naudodami kalimo funkciją galėsite ardyti sienas, nuiminėti senas plyteles ir pan. Panaudoję specialią antgalio jungtį, su perforatoriumi galėsite gręžti metalą, medieną ir kitus minkštesnius paviršius. Na, o gręžimo su kalimu funkcija reikalinga dirbant su akmeniu, betonu ir pan. Rinkdamiesi perforatorių, atkreipkite dėmesį, kad kuo didesnis jo greitis arba sūkių skaičius, tuo efektyviau jis gręš. O kuo didesnis smūgio jėgos rodiklis – tuo efektyviau kals. Verta apsvarstyti ir tai, kokias skyles rengiatės gręžti. Pavyzdžiui betone paprastas perforatorius gali padaryti 18 mm skersmens skylę, o profesionalus – 45 mm.
Taip pat būtina žinoti, koks yra jūsų perforatoriaus griebtuvų tipas. Paprastai šiuose įrankiuose naudojamas SDS griebtuvai (įstatyti – pasukti – užtvirtinti). Tačiau tokie griebtuvai dar yra skirstomi. Gali būti plus (mažesniems, ne tokiems galingiems perforatoriams), max (galingiems, naudojantiems didelius grąžtus perforatoriams) ir top (ne toks populiarus, tarpinis variantas).
Perforatorius – profesionalų naudojamas įrankis, tad jis bei jo dalys yra brangesni nei paprastų gręžtuvų. Atkreipkite dėmesį į tai, kad labiau apsimoka pirkti perforatorių su daugiau priedų: šepetėliais, specialia antgalio jungtimi, įvairiais grąžtais, gylio ribotuvu ir pan., nes nusprendę reikiamus priedus įsigyti atskirai, dažniausiai mokėsite daugiau.
Renkantis perforatoriu butina atsizvelgti, jog si iranki reikia issirinkti atsakingai ir bet ko pirkti negalime, juk atliksime ne smulkius buitinius darbelius su plaktuku, o rimtus remontus