Naudingi patarimai, kaip išsirinkti staltiesę

Staltiesė leidžia pasiruošti ypatingomis progomis, be to, apsaugo stalą nuo nešvarumų. Ne veltui tai vienas pagrindinių jo serviravimo elementų. Dar neturite šios interjero detalės savo namuose? Tuomet pasinaudokite naudingais patarimais, kaip išsirinkti staltiesę.

Įvertinkite medžiagą

Nors kai kurios medžiaginės staltiesės yra paprasto stiliaus, jos gali būti įvairių spalvų ir raštų. Daugumą staltiesių galima skalbti skalbimo mašinoje. Poliesterio medžiagą bene lengviausia prižiūrėti, nes ji nesiglamžo ir gali būti skalbiama be rūpesčių. Rinkdamiesi medžiaginę staltiesę būtinai atsižvelkite į savo virtuvės ar valgomojo dizainą, vyraujančias spalvas ir stilių. Priklausomai nuo norimo sukurti įvaizdžio, galite pasirinkti subtilius šviesius atspalvius arba ryškesnius, tamsius.

Suderinkite detales

Jei nuspręsite papuošti stalą servetėlėmis ir padėkliukais, įsitikinkite, kad jūsų staltiesė dera su tokiomis interjero detalėmis. Atsižvelkite į turimus indus ir stalo reikmenis. Viskas turėtų derėti tarpusavyje. Tiesa, tai toli gražu nereiškia, kad viskas turėtų būti vienoda. Apsvarstykite galimybę sluoksniuoti skirtingas staltieses, kad sukurtumėte originalų įvaizdį. Taip pat jas galite naudoti ir atskirai, pavyzdžiui, vieną kasdien, o kitą  šventinių vakarienių metu.

Pasirinkite tinkamą dydį

Pirkdami staltiesę nepamirškite atsižvelgti į stalo, ant kurio ją tiesite, matmenis ir formą. Ji gali būti apvali, kvadratinė, stačiakampė, ovali. Kvadratiniam stalui geriausia rinktis tokios pat formos staltiesę. Ovaliems ir stačiakampiams stalams labiausiai tiks ilgesnės, tačiau siauresnės staltiesės. Taigi nepamirškite gerai apgalvoti šio aspekto. Atminkite, kad staltiesė turėtų būti didesnė nei stalas, ant kurios ji bus klojama. Nors akivaizdu, kad šį aksesuarą reikia derinti prie stalo, tai nėra griežta taisyklė. Jei norite eksperimentuoti, galite derinti skirtingas formas ir matmenis.

Pasinaudojus šiais paprastais patarimais, staltiesę galima išsirinkti kur kas lengviau. Skirkite tam pakankamai laiko ir išvenkite dažniausiai pasitaikančių klaidų. Naudodami tinkamą staltiesę sukursite patrauklią stalo išvaizdą ir papildysite jo įvaizdį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *